موج
کدخبر : ۳۸۵۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385005

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، گفت: مجوزات قدیمی بهره‌برداران آب تنگه سیاب باطل شده و صدور مجوزات جدید در حال انجام است.

داریوش حسن‌نژاد به خبرنگار خبرگزاری موج لرستان، گفت: نقشه‌برداری هوایی اراضی تنگه سیاب کوهدشت، انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، در خصوص چرایی ابطال مجوز بهره‌برداری باغداران تنگه سیاب کوهدشت، تصریح کرد: متاسفانه برخی در آن منطقه اقدام به بهره‌برداری غیرمجاز و برخی نیز اقدام به آب فروشی می‌کردند که به جهت جلوگیری از اقدامات اینچنینی و حمایت از بهره‌برداران قانونمند، مقرر شد تا مجوزات قبلی باطل و مجوزات جدید صادر شود.

وی، ادامه داد: در حال حاضر، تمامی مجوزات پیشین ابطال شده و باغداران موظفند جهت دریافت مجوزات جدید اقدام کنند که در راستا نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

حسن‌نژاد، افزود: با توجه به اینکه شرکت آب منطقه‌ای لرستان، مجتمع سیاب کوهدشت و سایر مجتمع‌های باغی استان را بسیار با اهمیت و خدمت‌رسانی به آنان را با وسواس دنبال می‌کند، لذا در راستای حل مشکلات آبی باغداران، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، خاطرنشان کرد: ما با استفاده از تکنولوژی نقشه‌برداری هوایی اراضی، تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی مرجع، تهیه عکسها و تصاویر ماهواره‌ای، و مواردی از این دست، اراضی را به دقت شناسایی کرده‌ایم تا بهره‌گیری از آنها، مجوز جدید بهره‌برداری از رودخانه‌ها را صادر کنیم.

داریوش حسن نژاد

داریوش حسن نژاد، گفت: مجوزات جدید، بر روی برگه‌های رمزدار غیرقابل جعل صادر می‌شوند تا باغداران با اطمینان خاطر و در راستای عمل به قانون، اقدام به برداشت آب تخصیصی کنند.

وی، ادامه داد: این اقدام با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی لرستان صورت گرفته که اقدام ارزشمندی در جهت مدیریت مصرف آب در باغات و اراضی کشاورزی است.

برداشت اب سیاب

*انشعاب برق کشاورزان و باغدارانی که مجوز برداشت آب ندارند، قطع می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، گفت: تاکنون 60 پرونده تکمیل شده و مجوز آنان صادر یا در حال صدور است، لذا پس از برداشت محصول باغداران در سال زراعی جاری، در تعامل با شرکت توزیع نیروی برق استان، اقدام به قطع برق بهره‌برداران غیرمجاز خواهیم کرد تا حقوق باغداران قانونمند حفظ شده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها