موج
کدخبر : ۳۸۴۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384715

مدیر جهاد کشاورزی بابل:

مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: تاکنون 340 تن گندم از کشاورزان این شهرستان به صورت تضمینی خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محسن علی‌گل‌زاده با اشاره به اینکه 123 هکتار مزارع شهرستان بابل به کشت گندم اختصاص دارد، اظهار داشت: میانگین عملکرد محصول گندم در این مزارع دو هزار و 765 کیلوگرم در هکتار است که 340 تن محصول در این شهرستان تولید شد.

وی ادامه داد: تاکنون 193 تن گندم به صورت خرید تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل افزود: ارقام احسان، کلاته، معراج و قابوس از جمله ارقامی بود که در مزارع این شهرستان برای کشت استفاده شد.

وی یادآور شد: 18 هزار و 500 کیلوگرم بذر اصلاح شده گندم و 60 تن انواع کود اوره، فسفات و پتاس بین کشاورزان این شهرستان توزیع شد.

علی گل زاده درباره وضعیت کشت برنج در این شهرستان گفت: برای مصرف بهینه آب در زراعت برنج، تاکنون آبیاری تناوبی اراضی شالیزاری در 28 هزار و 400 هکتار انجام شد.

وی با بیان اینکه کشاورزان باید آبیاری تناوبی را جایگزین آبیاری با شیوه غرقابی  دائم که راندمان پایینی دارد کنند، تصریح کرد: تهویه خاک و خارج کردن گازهای سمی، صرفه جویی در میزان آب مصرفی، کاهش مشکلات ناشی از عدم زهکشی و افزایش عملکرد از فواید آبیاری تناوبی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به اینکه سطح زیرکشت برنج این شهرستان، 47 هزار و 147 هکتار است، بیان داشت: تاکنون 19 هزار هکتار ارقام محلی و 250 هکتار ارقام پرمحصول به مرحله خوشه دهی رسیده است.

وی گفت: مبارزه مکانیکی با علف‌های هرز با عملیات وجین دستی در 47 هزار و 135 هکتار، وجین کن 12 هکتار، مبارزه با بلاست برگ در 13 هزار و 397 هکتار و بلاست خوشه در 7 هزار و 300 هکتار انجام شد.

علی گل زاده افزود: مبارزه شیمیایی با کرم ساقه خوار در نسل اول در 7 هزار و 925 هکتار و مبارزه بیولوژیک در نسل دوم کرم ساقه خوار برنج در سه هزار و 400  هکتار انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها