موج
کدخبر : ۳۸۴۶۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384679

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: 650 میلیارد تومان برای احداث جاده جدید مریوان هزینه شده است که به قیمت امروز 1500 میلیارد تومان ارزش دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، عرفان مرادی پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم افتتاحیه جاده جدید سنندج _مریوان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: جاده جدید سنندج مریوان با مساعدت دفتر رهبری، وزارت راه و شهرسازی، استانداری و مدیریت و برنامه‌ریزی واریانت تیژتیژ گاران به طول 52 کیلومتر به عنوان راه اصلی از سال 82 شروع شد و به دلیل امنیت بیشتر این مسیر احداث شده است.

وی تصریح کرد: کل پروژه از زمان شروع تا سال 95 حدود 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با پیگیری‌ها در این مدت به اتمام رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اضافه کرد: بالغ بر 650 میلیارد تومان کل اعتبار پروژه است که 450 میلیارد تومان آن از سال 95 هزینه شده و ارزش کنونی این پروژه یک‌هزار و 500 میلیارد تومان است.

مرادی گفت: کاهش طول مسیر به میزان 25 کیلومتر، کاهش زمان سفر، کاهش استهلاک و کاهش تصادفات و تلفات انسانی از مزایای این پروژه است.

وی همچنین به کلنگ‌زنی واریانت خروسه که در امتداد این پروژه قرار دارد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز امروز کلنگ‌زنی خواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کردستان، برای احداث این پروژه 175 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که اختصاص آن مستلزم همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت راه و شهرسازی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها