موج
کدخبر : ۳۸۴۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384249

مشاور وزیر اطلاعات:

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی عنوان کرد: وقتی فردی در انتخابات رئیس جمهور پیروز شد، رئیس جمهور همه مردم است و وقتی مردم رأی می‌دهند، به کلیت نظام رأی داده اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در جمع احزاب و فعالان سیاسی خراسان رضوی سخن می‌گفت، با اشاره به تلاش همه جانبه و بی سابقه دشمنان برای سرد کردن فضای این انتخابات، افزود: در هیچ مقطعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گاه انتخابات در جمهوری اسلامی به این میزان هدف تخریب دشمن واقع نشد اما در انتخابات ۲۸ خرداد، مردم با شکوه و پرشور به پای صندوق‌های رای آمده‌اند و این را باید قدر بدانیم.

این عضو شورای تأمین خراسان رضوی در ادامه با بیان این که انتخابات در تمام استان مثل بقیه کشور بسیار موفقیت‌آمیز و بدون هرگونه مشکل  خاصی برگزار شد، ادامه داد: در خراسان رضوی ۵۴ درصد مردم مشارکت داشتند که البته به خاطر نواقص ساعات اولیه رأی‌گیری، می‌توانست بیشتر هم باشد، اما همین میزان از مشارکت هم در همه جای دنیا معقول و پذیرفته شده است به عنوان نمونه در همین انتخابات اخیر فرانسه که چند روز پیش برگزار شد، تنها ۳۲ درصد مردم در انتخابات شرکت کردند.

وی همچنین ادامه داد: در همه کشورهای پیشرفته به مردم گفته می‌شود که پای صندوق رأی بیایید تا تغییر حاصل شود اما در ایران تلاش می‌کنند تا دموکراسی اجرا نشود چون آن را به نفع خود نمی‌دانند. حجم تبلیغات سوء در این انتخابات به حدی بود که عدم مشارکت عمومی به عنوان یک اصل در ذهن مردم جا افتاده بود.

مدیرکل اطلاعات با اشاره به این که مردم از عملکردها ناراضی هستند نه نظام، تأکید کرد: وقتی فردی در انتخابات رئیس جمهور پیروز شد، رئیس جمهور همه مردم است و وقتی مردم رأی می‌دهند، به کلیت نظام رأی داده اند.

وی پیروز این انتخابات را مردم دانست و گفت: هیچ‌گاه به تعداد تمام سلیقه‌ها در جامعه کاندیدا وجود نخواهد داشت آمریکا که مهد تمدن خودش را معرفی می‌کند به تعداد سلیقه‌ها کاندیدا هیچ گاه نداشته است.

مدیرکل اطلاعات در خاتمه ضمن تأکید که همه مسئولان باید برای خدمت به مردم و حل مشکلات آنها تلاش کنند تا هم کشور را بسازند و هم برای حضور بیشتر مردم در انتخابات های بعدی زمینه سازی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها