موج
کدخبر : ۳۸۴۱۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384109

جواد سالاری:

رییس امور آب و فاضلاب گناباد عنوان کرد: بیش از ۳۷ درصد آب استحصالی و تولیدی در مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد از بین می‌رود و از این میزان ۱۵ درصد از هدرفت آب قبل از کنتور به دلیل فرسودگی لوله های خط انتقال است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد سالاری رییس امور آب و فاضلاب گناباد اعلام کرد: خط ۱۲۰ کیلومتری انتقال آب این شهر بسیار فرسوده و نیازمند اصلاح و بازسازی و توجه بیشتر مسوولان است.

جواد سالاری در ادامه گفت: با توجه به گذشت بیش از ۲۸ سال از شروع اجرا و ۱۹ سال از بهره‌برداری، این خط انتقال آب بسیار فرسوده شده است و اتفاقهای زیادی در طول آن به وقوع می پیوندد.

رییس امور آب و فاضلاب گناباد گفت: فرسودگی خط انتقال آب  گناباد موجب بروز ۲۹ مورد اتفاق طی سال گذشته و ۹ مورد از ابتدای امسال تاکنون شده است.

سالاری افزود: با عنایت به اتصال اکثر منابع آبی شهرستان گناباد به این خط انتقال، با هر بار ترکیدگی لوله در این خط بیش از ۷۰ درصد توان تولید آب از مدار بهره‌برداری خارج می شود.

وی ادامه داد: این مساله باعث شده در هر بار اتفاق، تداوم جریان آب‌رسانی به شهر گناباد مختل شود و هر بار ذخیره آب در مخازن افزون بر ۱۲ ساعت زمان می برد.

رییس امور آب و فاضلاب گناباد گفت: این امر باعث می شود که مخازن ذخیره آب شهر گناباد در پایین ترین سطح و حالت بحرانی قرار بگیرد که نارضایتی شهروندان از کمبود فشار آب را به همراه دارد.

سالاری افزود: بیش از ۳۷ درصد آب استحصالی و تولیدی در مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد در طول سال از بین می‌رود و از این میزان ۱۵ درصد از هدرفت آب قبل از کنتور اتفاق می افتد که بیشتر به دلیل فرسودگی لوله های خط انتقال است.

رییس امور آب و فاضلاب گناباد گفت: هم اکنون با مدیریت کنترل فشار شبکه از قطعی آب در سطح این شهر جلوگیری می کنیم.

سالاری در خاتمه تصریح کرد: برای حل این مشکل در کوتاه مدت ۳۵ کیلومتر از خط انتقال آب گناباد نیازمند اصلاح و ساخت خط جدید است که از  مسوولان ذیربط می خواهیم در قالب طرحهای شهرستانی و استانی نسبت به تامین اعتبار و اجرای آن اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها