موج
کدخبر : ۳۸۴۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384101

سردار یعقوب‌علی نظری:

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: اصحاب رسانه بر عرصه‌های مختلف چیره هستند و می‌دانند که آن‌چه غرب در قرن‌های گذشته، با واژه‌هایی مانند حقوق بشر، دموکراسی و آزادی حرف می‌زد و مدعی بود که این‌ها در کشورهای دیگر نیز باید پیاده‌سازی شود، واقعیت داشت یا خیر.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سردار یعقوب‌علی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) ضمن تشکر از اهالی رسانه و بسیجیان برای تلاش جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات عنوان کرد: اصحاب رسانه اگر می‌خواهند فعالیت رسانه‌ای انجام دهند، باید نقش مردم را برجسته کنند و به موضوعات نگاه درستی داشته باشند و از دریچه اسلام به موضوعات نگاه کنند.

سردار یعقوب‌علی نظری در ادامه نشست با اهالی رسانه که تحت عنوان رضوان قلم، در تالار شهر مشهد و با عرض تسلیت درگذشت دو خبرنگار ایسنا و ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران بیان کرد: سیاست اصلی ما دعوت فرد به فرد برای مشارکت در این انتخابات بود. خراسان رضوی که امروز به عنوان استان امام رضا(ع) شناخته می‌شود، در انتخابات مشارکتی بیش از ۵۰ درصد داشت و چیزی جز اعتقاد به این نظام مقدس و نگاه راهبردی، مردم را پای صندوق رأی نیاورد. گاهی ما مسئولان نگاه کوچکی داریم اما باید به این مردم افتخار کرد چرا که نگاه گسترده و راهبردی دارند.

نظری همچنین ادامه داد: متاسفانه ما مسئولان همیشه از مردم عقب هستیم و اعتقاد داریم که اگر زمینه‌های اجرا را در خراسان رضوی با دقت فراهم می‌کردیم و تحت تاثیر عملیات روانی دشمن برای مشارکت پایین مردم در انتخابات قرار نداشتیم، قطعا مشارکت مردم استان خراسان رضوی بالای ۶۰ درصد بود.

وی اظهار کرد: در چنین موقعیتی ما مسئولان حق مردم و نظام را ضایع کردیم و ما نباید با نگاه‌های مایوس‌کننده و بدبینانه به مردم کم‌احترامی می‌کردیم چراکه وقتی می‌گوییم مردم در صحنه انتخابات حضور پیدا نخواهند کرد، یعنی آن‌ها رسالت خود را فراموش کرده‌اند اما سابقه مردم ایران اسلامی سابقه اعتقادی و از خود گذشتگی راهبردی و دقیق در این بزنگاه‌هاست؛ حتی اگر مشکلاتی هم داشته باشند اما در بزنگاه‌ها حضور دارند.

نظری در ادامه این نشست افزود: هرگاه مردم احساس کنند که پایه‌های اعتقادی آن‌ها که ضمانت همه‌چیز است، در معرض خطر قرار دارد، به صورت گسترده در میدان حضور پیدا می‌کنند و اصحاب رسانه بر عرصه‌های مختلف چیره هستند و می‌دانند که آن‌چه غرب در قرن‌های گذشته، با واژه‌هایی مانند حقوق بشر، دموکراسی و آزادی حرف می‌زد و مدعی بود که این‌ها در کشورهای دیگر نیز باید پیاده‌سازی شود، واقعیت داشت یا خیر، مشکل آن کشورها ضمانت است چرا که ادعاهایشان ضمانت ندارد که غرب این واژگان خوب را به عمل برساند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: نظام اسلامی را به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و خون شهدا در این کشور مستقر کردیم و از برکات آن استفاده می‌کنیم. در این نظام دو رکن اساسی وجود دارد که مردم و اسلام است که اسلام ضمانت حضور و نقش مردم در نظام است.

وی همچنین تصریح کرد: بخواهیم نقش مردم ایفا شود، باید بر اساس قوانین اسلامی عمل کنیم چراکه هر کجا این کار را نکردیم، مردم آسیب دیدند و آنچه که مورد بحث است، این است که به اسلام عمل نشده و اسلام مظلوم قرار گرفته است.

سردار نظری در خاتمه خاطر نشان کرد: من به عنوان یک مسئول، اگر طبق اسلام عمل کنم، فساد و ضایع کردن حق مردم وجود ندارد و انتخابات تمام شد و اکنون از منظرهای مختلف به این موضوع نگاه می‌شود و معتقد هستم که آفت نگرش، نگرش فردی و برای نفع شخصی است و اگر این‌گونه نگاه نکنیم، مشکلی پیش نمی‌آید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها