موج
کدخبر : ۳۸۳۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383037

کلیم اله وثوقی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: طی دو ماهه نخست امسال 522 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان تجدید خط کشی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کلیم اله وثوقی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در پانزدهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از تجدید خط کشی 522 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در 2 ماه گذشته خبر داد و گفت: در طرح راهداری محوری ۱۵۰ دستگاه ناوگان راهداری و ۲۰۰ نفر پرسنل راهدار در آن فعالیت می‌کنند.

وی از فعالیت 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود: از این میزان 16 سامانه سرعت متوسط را اعمال می کند و 7 سامانه دیگر نیز در حال ارتقاء و بروز رسانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به مکان یابی 6 سامانه ثبت تخلفات سرعت در محورهای شمالی استان افزود: کنترل سرعت یکی از عوامل مهم پیشگیری از وقوع تصادفات است که این مهم با تلاش نیروهای پلیس راه و سامانه های ثبت تخلفات درحال انجام است.

وثوقی هوشمند سازی جاده ها را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل دانست و بیان کرد: علاوه بر 35 سامانه ثبت تخلفات سرعت، 70 دستگاه تردد شمار برخط، 2 سامانه توزین حین حرکت و 41 دوربین نظارت تصویری نیز در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

رئیس مرکز تدوین مقررات حمل‌ونقل، ایمنی و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی نیز که بصورت ویدئو کنفرانسی در پانزدهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل سخن می گفت بر بررسی ویژه علل و عوامل بروز تصادفات جاده ای در استان اردبیل به ویژه محورهای شمالی استان تاکید کرد.

رضا نفیسی ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی را از اولویت های اصلی کمیسیون ایمنی راههای کشور دانست و از آمادگی این کمیسیون جهت رفع مشکلات و مسائل مربوط به تصادفات استان اردبیل خبر داد.

وی گفت: عملکرد سیستم‌های ITS ،ثبت و اعمال قانون تخلفات انجام شده می تواند کمک شایانی برای کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی داشته باشد و کمیسیون ایمنی راهها نیز برنامه ریزی های لازم را جهت حل مشکلات موجود در حوزه این سیستم ها در دستور کار خود قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها