موج
کدخبر : ۳۸۲۹۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382900

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل با تبدیل تحریم ها به فرصت ها قطب تولید و صادرات اسباب بازی در کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جریان بازدید از روند تولید اسباب بازی در شرکت میلاد آسیا ،اقدامات سرمایه گذار این واحد در تولید توپ های ورزشی و اسباب بازی قابل تقدیر دانست و این واحد تولیدی را نمونه بارز تبدیل تهدید های تحریم به فرصت عنوان کرد.

وی افزود: این واحد با تولید ۱۳۰ نوع اسباب بازی فاز اول فعالیت خود را با اشتغال ۶۵ نفر آغاز کرده و برای اولین بار اسباب بازی ماشین های کنترل دار را در کشور تولید می کند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با توجه به  تحریم ها علیه کشور واردات  اسباب بازی به کشور ممنوع شده بود که این واحد با تولید اسباب بازی به عنوان اولین واحد در سطح کشور ،تولیدات خود را به دو کشور دیگر نیز انجام می دهد.

بهنام جو  گفت: تولید لوازم اسکیت از دیگر تولیدات این واحد است که به داخل و خارج از کشور عرضه می شود.

سرمایه گذار واحد تولیدی میلاد آسیا نیز در خصوص فعالیت این واحد گفت: با ممانعت از واردات اسباب بازی که بیشتر از کشور چین انجام می شد، اقدامات لازم برای تامین مواد اولیه و تولید اسباب بازی را در استان آغاز کردیم.

صفا مهدی زاده بیان کرد: ۱۳۰ آیتم اسباب بازی در ابن واحد تولید می شود که ۶۵ مورد آن صادراتی است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تولیدات اسباب بازی از این واحد به دو کشور عراق و ترکیه صادر می شود که بعد از کرونا صادرات به حوزه خلیج فارس و قفقاز نیز انجام خواهد شد.

سرمایه گذار واحد تولیدی میلاد آسیا میزان اشتغال را  ۶۵ نفر عنوان کرد و از افزایش تعداد اشتغالزایی  تا اخر سال به  ۲۰۰ نفر خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها