موج
کدخبر : ۳۸۲۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382892

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: چهار واحد تولید شمش فولاد در استان فعال است که همه این واحدها در حال افزایش ظرفیت تولید هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جریان بازدید از واحدهای تولیدی اردبیل گفت: در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در استان تولید می شود و با اقدامات توسعه ای که از سال گذشته در استان شروع شده این میزان تولیدات تا سال آینده به ۶۰۰ هزار تن می رسد.

وی افزود:  تنها در چند ماه آینده حداقل ۱۵ هزار تن به میزان تولیدات اضافه می شود.

استاندار اردبیل در بازدید از واحد آرتام سوله گفت: این واحد در حال حاضر ۵۰ هزار تن شمش در سال تولید می کند که با توسعه فاز فعالیت خود ،میزان تولید را تا چهار ماه آینده به ۱۲۰ هزارتن و تا پایان سال به ۱۷۰ هزار تن افزایش می دهد.

بهنام جو اظهار کرد: ۱۵۰ نفر  در این واحد مشغول کارند که ۱۲۰ نفر هم در فاز دوم به این تعداد افزوده می شود.

وی تامین برق را مشکل این واحد عنوان کرد و از انجام توافقات برای تامین ۱۵ مگاوات برق مورد نیاز این واحد تا هفته آینده خبر داد.

استاندار اردبیل در ادامه به بازدید از واحد تولید کارتن از ضایعات محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: این واحد با استفاده از ضایعات محصولات کشاورزی، کارتن تولید می کند که فروش محصولات خود را هم به داخل استان و هم خارج از استان و کشور  انجام می دهد.

بهنام جو بیان کرد: همچنین مجموعه زرین شمش ماندگار که تولید شمش های برنجی در شمال غرب را انجام می دهد،  در حال حاضر آماده بهره برداری است.

وی اظهار کرد: مشکل این واحد نیز سرمایه در گردش و سرمایه برای توسعه است که همکاری های لازم برای تامین ۵۰ درصد  سرمایه مورد نیاز این واحد از محل تسهیلات بانکی انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها