موج
کدخبر : ۳۸۲۸۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382874

درپی افزایش شکارغیر مجاز حیات وحش در اطراف مناطق حفاظت شده استان اصفهان موجب ورود قاطعانه دادستان عمومی استان اصفهان شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، افزایش موارد شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری در اطراف مناطق حفاظت شده، حاصل از خشکسالی، موجب ورود  قاطعانه مرجع قضایی استان اصفهان به موضوع شد.

در پی ارائه گزارش وضعیت خشکسالی شدید و تبعات محیط زیستی برای امنیت حیات وحش در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان اصفهان توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان که موجب افزایش موارد شکار غیرمجاز ماده آهوان پناهنده به مزارع اطراف مناطق شده است، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان به صدور رویه قضایی با قید « فوریت و حایز اهمیت » اقدام نمود.

در این  دستورالعمل قضایی خطاب به دادستان های شهرستان ها و رؤسای دادگاه های استان اصفهان ضمن  دستور قاطعانه جهت حداکثر همکاری نیروی انتظامی با مأمورین محیط زیست به صورت شبانه روزی، بر اعطای مجوز برقراری ایست و کنترل و اذن ورود به محل اختفای شکارچیان متخلف قبل از امحای ادله، تأکید شده و بر مراجع قضایی تکلیف شده است که در زمان رسیدگی و صدور کیفرخواست،  اشد مجازات برای مرتکبان درخواست و احکام ایشان نیز بدون اغماض اجرا و مورد نظارت قرار گیرد.

 در این رویه قضایی صادره از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان بر تعامل با دادگاه ها جهت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از محیط زیست به ویژه در زمینه تأمین علوفه، تصریح و تاکید شده است که تشویق به جلب مشارکت‌های مردمی در این زمینه  مد نظر قرار گیرد.

در فراز پایانی این دستورالعمل قضایی، با عنایت به ضابط بودن یگان حفاظت محیط زیست ، مجوزهای لازم برای محیط بانان استان اصفهان جهت اقداماتی نظیر تحت نظر قرار دادن، مجوز ورود به اماکن و یا توقیف وسایل نقلیه در موارد عدم حضور نیروی انتظامی در چارچوب مقررات صادر و عدم  دسترسی در وقت کشیک  نیز تسهیل  و در انتها بر ارسال گزارش اقدامات شاخص ظرف سه ماه تأکید شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها