موج
کدخبر : ۳۸۲۸۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382808

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فوتی های شبانه روز گذشته با میانگین سنی ۳۷ تا ۸۳ سال از شهرستان های بندرعباس، سیریک، بشاگرد و میناب بودند و با احتساب این فوتی ها، مجموع قربانیان کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در تشریح آخرین وضعیت کرونا یی استان، اظهار کرد: فوتی های شبانه روز گذشته با میانگین سنی ۳۷ تا ۸۳ سال از شهرستان های بندرعباس، سیریک، بشاگرد و میناب بودند و با احتساب این فوتی ها، مجموع قربانیان کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی شمار بستری های کرونا در هرمزگان در شبانه روز گذشته، خاطرنشان کرد: در مدت زمان ذکر شده ، ۱۹۶ نفر مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند و مجموع بستری ها به ۶۶۶ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: از مجموع بستری ها، ۱۰۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۰ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به نگرانی های مردم در خصوص واکسن کرونا و ناقل بودن افراد واکسینه شده، گفت: این افراد ناقل کرونا نبوده و نیازی به قرنطینه آنها در منزل وجود ندارد و آنها به راحتی می توانند پس از واکسیناسیون در محل کار و در میان افراد خانواده حاضر شوند.

نوروزیان تهویه مناسب در خانه و محیط‌های سربسته، استفاده از ماسک، رعایت فاصله دومتری، شرکت نکردن در تجمع ها و شستشوی مرتب دست‌ها را از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلای به کرونا عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها