موج
کدخبر : ۳۸۱۶۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381616

سارا فلاحی:

نماینده حوزه شمالی مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود که دولت و مجلس از ظرفیت نخبگان و جوانان این استان برای توسعه استفاده کند چرا که در طول سال های اخیر توان و قابلیت جوانان این مرز و بوم مغفول مانده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام سارا فلاحی نماینده حوزه شمالی مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام با اشاره به اینکه  باید درآمد شرکت‌های بزرگ و صنایع کلیدی این استان در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی و به منظور رونق تولید به بخش اشتغال تزریق شود، افزود:استان ایلام با وجود ظرفیت های عظیم نفت و گاز و پتروشیمی و قابلیت های کشاورزی به آن توجه ویژه نشده است و همچنان تصمیم گیری برای مدیریت این منابع خارج از استان اتخاذ می شود.

وی اظهار داشت:با وجود اینکه بسیاری از اقدامات صورت گرفته در ایلام در طول سال های اخیر جای قدردانی دارد اما عمق محرومیت این استان در بخش راه های مواصلاتی، زیرساخت های ارتباطی، پدافند غیرعامل و اشتغال جوانان دارای مشکلات بسیاری بوده  که رفع آن  نیازمند توجه ویژه مجلس و دولتمردان است.

نماینده ایلام، مهران، ملکشاهی،ایوان، سیروان، چرداول، هلیلان و چوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:باید به ایلام محروم اما دارای ظرفیت فراوان، بیش از گذشته توجه شود چرا که در جنگ 8 ساله دفاع مقدس، درخت انقلاب با خون این مردم آبیاری شد و مردان و زنان این دیار در آن مقطع جانانه در برابر دشمنان قد علم کرده وشجاعانه از جان و مال و نام ایران دفاع کردند.

فلاحی با بیان اینکه که حدود 30 هزار زن بی سرپرست یا بد سرپرست در استان وجود دارد،خاطرنشان کرد: در این راستا باید برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به حوزه زنان این استان بیش از پیش توجه شود و برای حمایت از این قشر برنامه داشته باشیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس با انتقاد از بی توجهی های صورت گرفته به استان ایلام ،گفت: ما ثروت های زیادی در استان داریم، اما مدیریت آنها در اختیار ما نیست، این مسئله توهین به نخبگان استان است. چرا باید غیربومی ها بر مردمی که در دوران دفاع مقدس خون آنها نهال انقلاب را آبیاری کرد،مدیریت کنند.

فلاحی افزود:اتفاقاتی در طول سال های گذشته افتاده که هویت مستقل مردم ایلام که تاریخی چندهزار ساله دارند را زیر سوال برده است. وقتی روی ثروت ها نشسته اید ولی مردم در رنج هستند، پیام و سیگنال خوبی به این مردم منتقل نمی شود. وقتی در تریبون ها از داشته های مردم ایلام گفته می شود، اما به دلیل نبود افراد صاحب نفوذ در مرکز این مردم مورد بی توجهی قرار می گیرند، مردم در مسیر ناامیدی قرار می گیرند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول،سیروان، هلیلان،چوار، مهران و ملکشاهی در مجلس یازدهم خطاب به دکتر قالیباف تصریح کرد: از حضرتعالی که در مجلس بالانشین هستید، انتظار داریم بالااندیش هم باشید و اجازه ندهید حق این مردم ضایع شود، همچنان که تا به امروز حامی محرومان و در جهت رفع محرومیت حرکت کرده اید.

فلاحی افزود:متاسفانه ایلام با وجود بهره مندی از نعمت های نفت و گاز، نقشی مدیریتی در این دو حوزه ندارد و حتی درآمد آن نیز صرف سرمایه گذاری در استان نمی شود.حتی در میادین مشترک نفتی بین ایران و عراق نیز منابع این میادین مشترک در حال هرز رفتن است.

فلاحی اظهار داشت:در زمینه آب و برق نیز ما مستقل نیستیم و حتی در بهره مندی از طرح گرمسیری غرب کشور ، ایلام محروم بوده و فاز یک و دو این طرح که در ایلام نیست به بهره برداری رسیده است، طرحی که حتی نظر مثبت رهبر معظم انقلاب نیز پشتوانه آن است، ولی تاثیرگذاران در مرکز به دلیل تصمیمات نادرست، بهره برداری از آن را به تاخیر انداخته اند.

وی با بیان اینکه ایلام ظرفیت توریست پذیری بالایی نیز دارد، گفت:متاسفانه به دلیل خرابی جاده ها و تصادفات، کمتر شاهد حضور توریست در استان هستیم.

وی تصریح کرد: انتظار داریم صدای ما به مرکز رسیده و پای ایلام نیز به مرکز تصمیم گیری کشور باز شود تا انگ محرومیت از استان ایلام برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها