موج
کدخبر : ۳۸۱۶۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381609

علی اکبر بسطامی:

نماینده حوزه شمالی مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع ویروس کرونا زندگی بسیاری از مشاغل را در استان ایلام تحت تاثیر قرار داده است و تعداد زیادی نیز بیکار شده اند که باید اقدامات جبرانی برای کمک به این افراد اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علی اکبر بسطامی در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی سفر رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استمهال بدهی بانکی واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا با توجه به ادامه یافتن شیوع این ویروس و تعطیلی مشاغل مختلف، تاکید کرد و افزود:شیوع این ویروس زندگی بسیاری از مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است و تعداد زیادی نیز بیکار شده اند که باید اقدامات جبرانی برای کمک به این افراد اندیشیده شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه استان های نفت خیز و گاز خیز بر اساس مفاد قانون باید در اولویت تکمیل به شبکه راه آهن باشند ولی همچنان این موضوع در خصوص استان ایلام محقق نشده است،اظهار داشت:جاده کرمانشاه - حمیل - ایلام با توجه به طبیعت کوهستانی برای رانندگان و مسافران پرخطر است که باید هرچه سریع تر روند چهاربانده شدن این مسیر عملیاتی شود.

بسطامی به بروز سیل ویرانگر در منطقه عرب رودبار  شهرستان سیروان اشاره و تصریح کرد: رودخانه بزرگ سیمره به منشا خیر و آبادانی برای سایر استان ها تبدیل شده است ولی در منطقه عرب رودبار بدلیل بروز سیل، زمین های زراعی و مسکونی مردم به زیر آب رفته و معیشت مردم به خطر افتاده است که باید هرچه سریع تر نسبت به رفع مشکلات ساکنان این منطقه اقدام شود.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خواستار عملیاتی شدن بازارچه های مرزی چیلات، چنگوله و هلاله شمالی شد و گفت: بازگشایی ابن مرزها روند اشتغال زایی را در این مناطق سرعت می بخشد.

بسطامی یکی از مزیت های استان را وجود میدان مشترک نفتی چنگوله برشمرد و خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری از این میدان برای سه هزار نفر شغل ایجاد می شود.

همچنین نماینده شهرستان های آبدانان، دره شهر، بدره و دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت:حوزه نفت و گاز این استان با وجود ظرفیت های عظیم همچنان مستقل نشده است که باید در این زمینه مجلس وارد عمل شود.

بهزاد علیزاده  با اشاره به اینکه این استان نیازمند توجه ویژه مجلس در تخصیص بودجه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و رهایی از محرومیت است،افزود:استان ایلام در همه بخش ها نیازمند توجه ویژه دولتمردان است و باید برای تکمیل طرح های نیمه تمام آن بودجه لازم اختصاص داده شود.

نماینده حوزه جنوبی استان تصریح کرد: از ظرفیت ماده 56 بخش خصوصی و در تدوین برنامه هفته توسعه باید بیش از گذشته به ایلام توجه شود چرا که این استان با وجود ظرفیت های عظیم و پتانسیل های بالقوه همچنان محروم است.

علیزاده خواستار توجه ویژه به پتروشیمی دهلران، دره شهر و ان جی ال دهلران شد و گفت: این استان در بخش نفت و پتروشیمی برای رونق اشتغال و تولید نیازمند افزایش حجم سرمایه گذاری است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:در حوزه اشتغال باید از ظرفیت نیروهای بومی استان در صنایع نفت و و پتروشیمی استفاده شود و همواره در استخدام ها این صنایع اولویت با نیروهای بومی هر منطقه باشد.

نماینده حوزه جنوبی استان به خسارت های خشکسالی اشاره کرد و افزود: خشکسالی خسارت های زیادی به کشور و استان ایلام وارد کرده که در راستا در ایلام نیازمند تمدید وام های کشاورزی به مدت 2 سال، پرداخت خسارت به کشاورزان و خرید دام مازاد عشایر هستیم.

علیزاده جمعیت ایلام و جانفشانی این مردم در8 ساله دفاع مقدس اشاره و اظهار داشت: انتظار می رود که در کمسیون شوراها، تصمیمات لازم برای این افزایش تعداد نمایندگان ایلام از سه نفر به پنج نماینده اتخاذ شود.

علیزاده

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها