موج
کدخبر : ۳۸۱۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381331

محسن ذاکریان:

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی عنوان کرد: سیاست‌های کلی افزایش جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، ما در راستای این فرمان طرح افزایش جمعیت را در دانشگاه در دستور کار قرار داده‌ایم که جدا از مرکز نفس است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن ذاکریان مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی عنوان کرد: مهم‌ترین برنامه بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در اردیبهشت امسال افتتاح مرکز نفس   با هدف جلوگیری از سقط فرزندان سالم بوده است.

محسن ذاکریان در ادامه این مطلب افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود 90 درصد سقط‌هایی که انجام می‌شود به علت مشکلات مختلف روحی و مالی است و این برنامه در راستای نجات فرزندان از سقط است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی ادامه داد: برای رفع این مشکل راه حل‌هایی را با همکاری دانشکده علوم پزشکی مشهد، دادگستری و مشارکت بنیاد علوی مطرح کرده‌ایم.

وی همچنین گفت: برنامه مذکور طرح بسیار مفصلی است که در آن پزشک روانشناس و همچنین کمک‌های معیشتی به افرادی که نیاز مند هستند ارائه می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بیان کرد: در سال 93 سیاست‌های کلی افزایش جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، ما در راستای این فرمان طرح افزایش جمعیت را در دانشگاه در دستور کار قرار داده‌ایم که جدا از مرکز نفس است در نتیجه همکاران و کارمندان، دارای بیش از 3 فرزند که از سال 93 به بعد متولد شده‌اند را با هدیه و مرخصی تشویق می‌کنیم.

وی با تاکید به موضوع‌ محرومیت‌زدایی که از سال گذشته دنبال می شده و یکی از برنامه‌های اصلی حاشیه شهر به صورت متمرکز بوده افزود: در این برنامه که در 10 ناحیه شهر و مرکز مثل پنجتن، ساختمان انجام می‌شود 10 مرکز مستقل را در نظر گرفتیم که گاهی پایگاه بسیج، خیریه‌ها، حتی قسمت‌هایی خارج از مسجد است و هر هفته بین 300 تا 500 ویزیت توسط پزشکان جهادگر انجام می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: بیماران توسط پایگاه‌های بسیج آن منطقه شناسایی و لیست بیماران به دست ما می‌رسد، پزشکان در هر روز بین 30 تا 40 ویزیت دارند. با داروخانه‌های آن منطقه قرارداد بسته شده تا داروی رایگان را در اختیار بیمار قرار دهند.

ذاکریان افزود: همچنین در صورت ارجاع به مراکز رادیولوژی جراحی‌های ابتدایی انجام و به بیمارستان‌های مختلف تحت قرارداد ارجاع می‌شوند و بیش از 4000 هزار نفر ویزیت را تا به این لحظه داشتیم.

وی اشاره کرد: طرح مردم یاران سلامت  را در دستور اجرا داریم، در این برنامه نیروهای جهادی که تخصص‌های خارج از کادر درمانی، شغل‌های مختلف دارند به صورت جهادی و رایگان در بیمارستان‌ها به بهیاران کمک‌رسانی می‌کنند و در بیمارستان‌های شریعتی و امام رضا(ع) فعال هستند.

ذاکریان در خاتمه مطالب خاطر نشان کرد:  به دانشکده علوم پزشکی مشهد درخواست داده‌ایم برای طرح واکسیناسیون عمومی که اگر  نیاز بود کمک‌رسانی کنیم و هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها