موج
کدخبر : ۳۸۱۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381163

حسین وطن‌دوست:

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: از ابتدای امسال بیش از 9 هزار تن اقلام کالای اساسی در استان اردبیل توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین وطن دوست ، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ هزار تن اقلام کالاهای اساسی از جمله برنج وارداتی، قند و شکر، روغن و گوشت قرمز در بین استان توزیع شده و برای خردادماه نیز به میزان هزارو ۳۰۵ تن برنج و ۹۷۱ تن شکر خانواری و صنفی صنعتی در نظر گرفته شده است که تا پایان تیرماه در بین مردم توزیع خواهد شد.

وی بر تعادل و توازن عرضه و تقاضای کالاهای اساسی و ضروری مردم بخصوص در ایام و مناسبت های ویژه و ثبات و پایداری قیمت کالاهای اساسی تاکید کرد و افزود: جهت استمرار این پایداری ها لازم است متناسب با سیاست‌های تنظیم بازار کشور و با پیش بینی تولید و نیاز به محصولات، کسری و مازاد استان با رویکرد حمایتی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برنامه ریزی دقیق و مدون داشته باشیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود:  متاسفانه این دفعه نیز عوامل قهری و پدیده خشکسالی با تحت تاثیر قرار دادن محصولات کشاورزی و تولیدی، استان ما را با چالش جدی و جدیدی به نام بحران خشکسالی مواجه کرده است .

وطن دوست اظهار کرد: از آسیب‌های مهم خشکسالی، عرضه و  فروش دام های مولد و کاهش جمعیت واحد دامی استان، فشار بر مراتع و منابع طبیعی خواهد بود که برای اصلاح و احیای مجدد آن باید متحمل هزینه‌های زیادی بشویم.

وی در مورد حمل و نقل به موقع نهادهای دامی اختصاصی نیز گفت: در حمل و نقل نهاده ها و بارگیری آن از مبدا، لازم است سازمان جهادکشاورزی استان با هماهنگی اداره کل حمل و نقل جاده ای و شرکت پشتیبانی امور دام استان پیگیری های لازم را به عمل آورد .

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در خصوص تخصیص و تسهیم نهاده‌های دامی یادآوری شد معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان موظف است سهمیه های اختصاصی را متناسب با میزان جوجه‌ریزی تخصیص و راستی آزمایی آن را در چند مرحله از طول دوره پرورش انجام دهد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها