موج
کدخبر : ۳۸۰۸۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380841

مدیر زراعت جهاد کشاورزی اصفهان خبر داد:

مدیر زراعت جهاد کشاورزی اصفهان از کاهش ۲۰ هزار هکتاری سطح زیرکشت گندم در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، پیمان فیروزنیا اظهار کرد: امسال سطح زیر کشت گندم استان با توجه به این که وضعیت منابع آبی اصفهان از محل رودخانه تامین می شد،نسبت به سال گذشته بشدت کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی داشتیم، اما سطح زیر کشت امسال ۴۱ هزار و ۳۰۰ هکتار است که ۲۰ هزار هکتار نسبت به سال گذشته کاهش سطح زیر کشت داشتیم.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی اصفهان افزود: تاکنون ۲۵۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است و این روند تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.        

فیروز نیا درباره شروع فصل برداشت گندم و خرید از کشاورزان اظهار داشت:خرید گندم تقریباً ۱۰ روز است که در استان شروع شده و تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: برداشت گندم ابتدا از مناطق گرم و خشک مانند کاشان، آران و بیدگل، نائین و خوروبیابانک شروع می‌شود و سپس در مناطق معتدل ادامه و در آخر مناطق سردسیر برداشت می شود. قیمت هرکیلو گرم گندم ۵ هزار تومان است و ۴۳ مرکز خرید محصولات کشاورزی نیز برای این امر پیش بینی شده است.

 مدیر زراعت جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به مشکلات گفت: مشکلاتی، چون کاهش بارندگی ها، نوسانات دمایی بسیار بالا، سرمای طولانی مدت و طوفان‌های شدید در استان باعث شده است که به مزارع گندم خسارت وارد شود. تعداد زیادی از کشاورزانی که با چاه مبادرت به کشت کرده بودند، اما متاسفانه شرایط به خوبی پیش نرفت و بخشی از کشت جو خود را به چرا دادند.

فیروزنیا بیان داشت: پیش بینی می‌کنیم از سطح کشت شده که ۴۱ هزار و ۳۰۰ هکتار بوده است، حدود ۳۷ هزار هکتار به برداشت رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها