موج
کدخبر : ۳۸۰۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380180

محمدتقی نظرپور:

معاون اداری و مالی وزارت علوم عنوان کرد: در روز‌های قبل از شیوع بیماری کرونا، آموزش مجازی مورد استقبال قرار نمی‌گرفت و اکنون کلاس‌های مجازی دارای ظرفیت‌های قابل قبولی است، ولی نواقص خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدتقی نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علوم در نشست با مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری، با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در دوران شیوع بیماری کرونا در خراسان رضوی، بیان کرد: در این دوران دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری نقش آفرینی‌های موثری انجام داده و به کمک مجموعه پزشکی کشور آمدند.

نظر پور در ادامه بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری به سرعت در راستای کمک به جامعه پای کار آمدند و این اتفاقات مهم از دستاورد دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم به شمار می‌رود.

معاون اداری و مالی وزارت علوم با بیان اینکه کرونا ما را به مسیر جلو هل نداده بلکه به مسیر جلو پرتاب کرده است، تصریح کرد: در روز‌های قبل از شیوع بیماری کرونا در خراسان رضوی ، آموزش مجازی مورد استقبال قرار نمی‌گرفت و اکنون کلاس‌های مجازی دارای ظرفیت‌های قابل قبولی است، ولی نواقص خود را دارد.

وی گفت: آموزش مجازی امکان حضور تمامی دانشجویان را فراهم کرد و حتی دانشجویان خارجی که در داخل کشور حضور ندارند، از ظرفیت آموزش مجازی استفاده می‌کنند.

معاون اداری و مالی وزارت علوم در عین حال تاکید کرد: ضرورت دارد برخی از رشته‌های آزمایشگاهی و کارگاهی به صورت حضوری برگزار شود وگرنه آموزشی رخ نمی‌دهد.

این مسئول در ادامه به الحاق دانشکده فناوری‌های نوین سبزوار به دانشگاه حکیم سبزواری اشاره کرد و توسعه و پیشرفت‌های این دانشگاه را در سال‌های اخیر تحسین آمیز خواند و گفت: دانشگاه حکیم سبزواری باید با همراهی اعضای هیات علمی و اساتید به سمت درآمدزایی حرکت کند.

معاون اداری و مالی وزارت علوم همچنین افزود: بیش از ۳۰ سال از عمر دانشگاه حکیم سبزواری می‌گذرد و این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه بزرگ در خراسان رضوی موفقیت‌های خوبی داشته که این را مدیون مدیران، اعضای هیات علمی و اساتید این دانشگاه هستیم.

نظر پور در خاتمه اظهار کرد: دریافت آمار دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه حکیم سبزواری ضروری است؛ چرا که به مسئولان دانشگاه کمک می‌کند از ظرفیت دانش آموختگان رشته‌های مورد نیاز شهرستان سبزوار و استان‌های همجوار استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها