موج
کدخبر : ۳۸۰۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380017

به توصیه اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

به توصیه اداره کل هواشناسی هرمزگان تا صبح جمعه با توجه به وزش باد نسبتا شدید و مواج بودن دریا از تردد شناور‌های سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنابر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان طی امروز (5 خرداد ماه)  در مناطق دریایی هرمزگان وزش باد نسبتا شدید شمال غربی، و در ساحل افزایش سرعت باد و احتمال گردوخاک پیش بینی می‌شود.

گفتنی است؛ سرعت باد در جزایر خلیج فارس، تنگه‌ی هرمز و نقاطی از دریای عمان قابل ملاحظه است و گاه به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

دریا از ساعات ظهر تا شب نسبتا ًمواج است و در این مدت اختلال در ترددهای دریایی نیز پیش بینی می‌شود و همچنین در ارتفاعات استان نیز رشد ابر و افزایش موقتی سرعت باد دور از انتظار نیست.

طبق پیش بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان، از لحاظ دمایی روز پنجشنبه کاهش یک تا ۲ درجه‌ای دما، و از روز جمعه افزایش دما محسوس است.

توصیه می شود با تکیه بر داده های اداره کل هواشناسی استان، تا صبح جمعه با توجه به وزش باد نسبتا شدید و مواج بودن دریا از تردد شناور‌های سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها