موج
کدخبر : ۳۷۹۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379881

کلیم اله وثوقی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۲ ماهه گذشته امسال صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار 191 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کلیم اله وثوقی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از پایانه مرزی با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹۱ درصد افزایش یافته گفت: از این میزان ۸۵ هزار تن کالا توسط ۳ هزارو ۶۹۵ دستگاه کامیون ایرانی و ۱۶هزارو ۴۴۳ تن کالا توسط ۸۵۱ دستگاه کامیون گرجی، آذری، روسی، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان از مرز خارج شده است.

وی محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان، انواع بنزین، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در ۲ ماه گذشته عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز را بیان کرد و گفت: در مدت یاد شده ۵۶ هزارو ۹۹۳ تن کالا توسط ۲ هزارو ۷۲۷ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۱۳۶ درصدی داشته است.

وثوقی تصریح کرد: آب معدنی، سیمان، ام دی اف، گچ، نئوپان، بیسکویت، برنج، پروفیل، نمک و انواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وی اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا را یادآور شد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار درسال گذشته ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها