موج
کدخبر : ۳۷۹۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379775

مرتضی حقیقی:

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی عنوان کرد: در روستاهای ۶ دانگ وقفی اقداماتی برای اشتغال‌زایی در نظر گرفته‌ایم؛ همچنین از سوی تولیت آستان قدس رضوی برای منطقه سیدی ۱۰ هزار متر مربع برای ساخت مدرسه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مرتضی حقیقی معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی با اشاره به ارائه خدمات صورت گرفته توسط آستان قدس رضوی به مناطقی همچون بلوار حر و شهرک شهید رجایی مشهدمقدس و به صورت مشخص اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی در این حوزه پای کار آمده است و افتتاح چند پارک در این مناطق توسط آستان قدس رضوی بیان کرد: اختصاص ۲۳ هکتار زمین برای ۶ هزار واحد مسکونی در شهرک شهید رجایی بخشی از این اقدامات بوده است.

وی ادامه می‌دهد: اقدام بعدی ما در زمینه حل مشکل سند این اراضی است و تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با شهرداری مشهدمقدس تنظیم شده است تا شهرداری تخفیف دهد؛ اراضی تصرفی تا ۷۰ درصد مشمول بخشودگی شده و ۳۰ درصد باقی مانده هم برای ۱۰ سال قسط‌بندی می‌شود و بهترین شرایط برای کسانی که در این مناطق فاقد سند برای اراضی هستند فراهم شده است.

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه به مناسبت دهه کرامت مساعدتی برای حمایت از کسب و کار و فعالیت‌های تولیدی نیز در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰درصد تخفیف برای تغییر کاربری‌هایی است که صورت گرفته است و دو ماه برای این مهم فرصت اعطا شده است، در حوزه کشاورزی نیز اقداماتی در جهت بررسی کارشناسی برای بخشودگی و معافیت اجاره زمین‌های کشاورزی صورت گرفته است، همچنین مساعدتی برای خرید گندم صورت گرفته و نرخ گندم را از ۵ هزار تومان به ۴ هزار تومان رساندیم.

وی با اشاره به اینکه مبنای دریافت اجاره از کشاورزان گندمکار، قیمت این محصول  است تاکید کرد: خبر خوب دیگر برای عرصه‌هایی است که شهروندان باید قراردادهای ۵ یا ۱۰ ساله به صورت حضوری منعقد می‌کردند، اکنون شرایط مشابه کاملا به صورت غیر حضوری در سامانه انجام خواهد شد و این مسئله برای صرفه‌جویی و همچنین پیشگیری از کرونا بود.

حقیقی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از پهنه‌های موقوفات به صورت ملکی‌بوده اما این املاک به حالت موقوفه برمی‌گردد و نگرانی‌هایی پیش‌ می‌آید اظهار داشت: برای مثال یک نمونه که سال گذشته داشتیم در محدوده خیام شمالی و فخرآباد بود که از حالت ملکی به موقوفه تبدیل شد؛ مردم بدون هیچ نگرانی مراجعه و اسنادشان به اسناد مالکیت آستان قدس رضوی تبدیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در روستاهای ۶ دانگ وقفی اقداماتی برای اشتغال‌زایی در نظر گرفته‌ایم؛ همچنین از سوی تولیت آستان قدس رضوی برای منطقه سیدی ۱۰ هزار متر مربع برای ساخت مدرسه در نظر گرفته شده است.

حقیقی در خاتمه اظهار کرد: در زمینه اراضی استفاده نشده موقوفه نیز باید گفت برخی هزینه‌های جاری حرم مطهر از سوی موقوفه‌ها پرداخت می‌شود و متناسب با هزینه‌هایی که هست این اراضی را در نظر می‌گیریم؛ ۲۳ قطعه بزرگ مقیاس به مساحت ۶۴هزار متر مربع براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واگذار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها