موج
کدخبر : ۳۷۹۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379690

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل از راه اندازی سومین مرکز بهداشتی توسط ناحیه مقاومت بسیج تا پایان هفته جهت تزریق واکسن کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل از راه اندازی سومین مرکز بهداشتی با کلیه تجهیزات همزمان با سالروز آزادی خرمشهر در شهر اردبیل خبر داد و گفت: با همکاری و هماهنگی مسولان بهداشتی و سپاه حضرت عباس (ع) یک مرکز دیگر نیز توسط ناحیه مقاومت بسیج تا پایان هفته جهت تزریق واکسن راه اندازی می شود.

وی ضمن تقدیر از فرمانده سپاه حضرت عباس(ع ) و عوامل بسیج گفت: پایگاه های مقاومت و سپاه حضرت عباس (ع) در سرکشی به افراد قرنطینه شده در منازل و کمک مومنانه پای کار هستند و همکاری تنگاتنگی با کادر درمان و بهداشت استان دارند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه میزان بستری ها در بیمارستان های استان به ۲۵۰ نفر کاهش یافته است، افزود: طبق قول وزیر بهداشت روزانه ۵۰۰ هزار دز تزریق واکسن در کشور اتفاق می افتد و در کنار آن در استان اردبیل نیز تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال پایان یافته و از امروز نیز افراد بالای۷۰ سال سن توسط نیروهای شبکه های بهداشتی واکسینه می شوند.

بهنام جو ادامه داد: برای ۶۰ درصد افراد واجد شرایط بالای ۷۵ سال تا کنون دز اول واکسن کرونا تزریق شده و از همه افراد بالای ۷۵ سال تقاضا داریم برای واکسینه شدن به مراکز بهداشتی مشخص شده مراجعه کنند تا به زندگی عادی خود در جامعه برگردند.

وی تصریح کرد: پیک چهارم را در حالی پشت سر گذاشتیم که در آستانه حساس ترین انتخابات کشور یعنی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم بنابرین باید نهایت تلاش خود را برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام دهیم.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه هرگونه برگزاری جلسات در خانه ها و اماکن رو بسته ممنوع است، افزود: هنوز نحوه دقیق برگزاری جلسات و میتینگ ها از سوی ستاد ملی کرونا اعلام نشده اما از کاندیداها درخواست داریم جلسات خود را در فضاهای آزاد و رو باز با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کنند.

بهنام جو عنوان کرد: در رنگ بندی کرونایی همچنان ۵ شهرستان نارنجی و ۶ شهرستان زرد هستند و شیب کرونا در شهرستان پارس آباد کاملا نزولی شده و نیز بعضی از شهرستان ها وضعیت نزولی ملایم دارند و شهرستان های گرمی و نمین از وضعیت زرد مجددا به نارنجی برگشته که باید این عوامل این دو شهرستان نهایت دقت را جهت رعایت شیوه نامه ها داشته باشند.

وی تصریح کرد: طبق گزارش شبکه بهداشت رعایت شیوه نامه ها در آرامستان ها، پایانه ها، نانوایی ها، جایگاه های سوخت، دفاتر پیشخوان و جابجایی پول در بانک ها کاهش یافته و باید همه در این مورد احساس مسوولیت داشته باشند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه استان اردبیل در تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد آمادگی پذیرش مسافر غیر بومی مثل عید فطر را ندارد و از مسافران و گردشگران تقاضا داریم در این ایام قصد سفر به استان اردبیل را نداشته باشند تا این ویروس ریشه کن شود.

بهنام جو از کاهش قابل توجه قرنطینه های خانگی مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل خبر داد و گفت: افراد قرنطینه شده در منازل از ۲۶ هزار نفر تست مثبت به ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در سطح استان کاهش یافته است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها