موج
کدخبر : ۳۷۹۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379505

شهردار سنندج از رونمایی بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: به این مناسبت مجموعه تفریحی زیپ لاین و پل معلق آبیدر نیز افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت‌الله صیدی صبح امروز یکشنبه در گفت‌وگو با  رسانه های استان کردستان اظهار کرد: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر مراسم رونمایی از بزرگترین پیکره کشور و افتتاح مجموعه تفریحی زیپ لاین و پل معلق با حضور مسوولان برگزار خواهد شد.

شهردار سنندج ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: شهرداری به مناسبت این روز دو طرح عمران شهری را به بهره‌برداری خواهد رساند.

 صیدی عنوان کرد: پارک جنگلی آبیدر یکی از جاذبه‌های گردشگری استان کردستان است که پتانسیل‌های فراوانی در جهت جذب گردشگر خواهد داشت.

وی بیان کرد: خوشبختانه در این دوره اقدامات مناسبی در جهت احداث اماکن تفریحی در محدوده پارک جنگلی آبیدر نظیر ساماندهی مسیر میدان گاز، ساماندهی پارک امانیه و امیریه، احداث پارک مشاهیر، احداث مسیر دوچرخه سواری و احداث بلوار 24 متری  هنرمند عباس کمندی اجرا شد.

 صیدی عنوان کرد: احداث مجموعه تفریحی زیپ‌لاین و پل معلق و همچنین نصب بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر از دیگر اقدامات مهم این دوره شورا و شهرداری در پارک جنگلی آبیدر بود.

وی افزود: احداث پارک دو هکتاری باغ ایرانی در جوار محدوده پیکره ایثار و مقاومت هم از دیگر پروژه‌های در دست اجرا این شهرداری است که بزودی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از رونمایی از بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر خبر داد و گفت: به این مناسبت مجموعه تفریحی  زیپ لاین و پل معلق در آبیدر افتتاح خواهد شد.

شهردار سنندج  اعلام کرد: طول پیکره ایثار و مقاومت در آبیدر با احتساب پایه 22 متر و وزن آن 30 تن است که اقداماتی نظیر محوطه‌سازی، نصب روشنایی، احداث فضای سبز و مبلمان پارکی در جوار این پیکره صورت گرفته است.

وی گفت: طول زیپ لاین و پل معلق هم 320 متر است که سکوی مبدا آن در پارک مشاهیر و سکوی مقصد آن هم پشت سینما رو باز آبیدر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها