موج
کدخبر : ۳۷۹۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379482

سرپرست شرکت آب و فاضلاب مازندران خبر داد:

سرپرست شرکت آب و فاضلاب مازندران از انعقاد قرارداد احداث نیروگاه برق آبی سوادکوه با مشارکت بهینه انرژی مفید و پارسیان نانو دانش خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بهزاد برارزاده هدف از این طرح را استفاده از ظرفیتها و توانمندی های فنی و سرمایه گذاری و دانش بخش خصوصی در تولید انرژی برق اعلام کرد و اظهار داشت: این پروژه در مخزن ۱۰۰ مترمکعبی بر روی خط انتقال آب ۴۰۰ میلی متری گلناب دره و دراسله  اجرا می شود.

وی ظرفیت تولید برق در این نیروگاه را ۴۵۰ کیلو وات برشمرد و ادامه داد: محل تحویل برق تولیدی  شبکه ۲۰ کیلووات روستای شش رودبار خواهد بود.

سرپرست شرکت آبفا مازندران مبلغ پیش بینی شده در این قرارداد را ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: مدت این قرارداد با احتساب پیشبرد و احداث یک سال و بهره برداری آن ۱۹ سال است.

وی با اشاره به اینکه در این قرارداد تأمین حق گذر آب بر عهده شرکت آب و فاضلاب مازندران خواهد بود، تصریح کرد: نرخ قیمت خرید پایه طبق قیمت اعلامی ساتپا ( برق ایران ) برحسب سال پایه ۱۳۹۹ معادل ۴۲۲۵ ریال به ازای هر کیلووات است.

برارزاده همچنین از تدوین و مبادله موافقت نامه برای طرحهای تملک دارایی سرمایه ای ملی و ملی استانی در مجموع به تعداد ۴۲۰ پروژه در بخش شهری و روستایی طی سال گذشته خبر داد و افزود: در این مدت پیگیری های لازم برای صدور مجوز ماده ۲۳ طرح فاضلاب ساری (برای احداث ۵۰۰ کیلومتر شبکه و ۱۰ ایستگاه پمپاژ) و طرح فاضلاب شهر فریدونکنار از سازمان برنامه و بودجه کشور و دستگاههای مربوطه انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها