موج
کدخبر : ۳۷۹۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379277

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از افزایش ۱۵ درصدی شعبات اخذ رأی خبر داد و گفت: ۳۷۶۶ شعبه اخذ رای در استان آذربایجان شرقی برای این دوره از انتخابات پیش‌بینی شده تا مردم با خیال راحت‌تری نسبت به رای دادن اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علیار راستگو ، با اشاره به روند صلاحیت شوراهای شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس اظهار داشت: نتایج بررسی صلاحیت‌ها اعلام شده و کاندیداهای رد صلاحیت شده در مرحله استانی اکنون صلاحیت خود را از هیئت نظارت کشور پیگیری می‌کنند.

وی مراحل بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای روستایی را هم یادآور شد و گفت: بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای روستاها در هیئت اجرایی تکمیل شده و در هیئت نظارت بخش هم به اتمام رسیده ولی هنوز اظهارنظری نداشته و اعلام نکرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی  در مورد انتخابات میاندوره‌ای تنها کرسی باقیمانده استان از مجلس یازدهم نیز ابراز داشت: در شهرستان میانه هم که انتخابات میاندوره‌ای برگزار خواهد شد، هیئت نظارت استان نظر نهایی در مورد بررسی صلاحیت‌ها را اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه تبلیغات انتخابات شوراها از 20 خرداد تا 26 خردادماه خواهد بود افزود: تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری هم از 7 خرداد به مدت 20 روز برگزار می‌شود که روند تبلیغات و تخلفات احتمالی در این حوزه بررسی و رصد خواهد شد.

راستگو تبلیغات این دوره از انتخابات نامزدها را بیشتر در بستر فضای مجازی دانست و خاطرنشان کرد: اگر تصمیم بر بازگشایی ستادهای انتخاباتی به صورت حضوری باشد، حتماً پروتکل‌هایی تدوین می‌شود تا فرایند انتخابات به افزایش بیماری دامن نزند.

وی تدابیر اندیشیده شده برای روز انتخابات در جهت کاهش دغدغه‌های کرونایی را یادآور شد و گفت: در این انتخابات تلاش می‌کنیم با افزایش شعب، تراکم را در صندوق‌های رای کاهش دهیم.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی ادامه داد: در این انتخابات درج اثر انگشت الزامی نیست، دستگاه‌های تشخیص هویت با سرعت بخشیدن به این فرایند مانع تشکیل صف شده و در صورت امکان، شعب از فضای آزاد برای اخذ رای استفاده خواهند کرد.

وی از افزایش 15 درصدی شعب اخذ رأی خبر داد و گفت: 3766 شعبه اخذ رای در استان آذربایجان شرقی برای این دوره از انتخابات پیش‌بینی شده است تا مردم با خیال راحت‌تری نسبت به رای دادن اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها