موج
کدخبر : ۳۷۹۲۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379231

محمد رضا کلایی:

شهردار مشهد بیان کرد: در این پرژه حرم مطهر رضوی، علاوه بر خط میدان شهدا به خط دوم متصل شده که می‌تواند در کاهش زمان سفر درون شهری تأثیر جدی بگذارد و بخشی از حاشیه شهر به متن شهر پیوند می‌خورد که آثار آن در رونق منطقه قابل توجه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در مراسم حفاری خط چهارم قطار شهری مشهد و اجرای دو پروژه دیگر شهری که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بیان کرد: با همراهی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان رضوی، شهرداری و سپاه پاسداران و دیگر نهادهای متولی طرح‌های عمرانی در مشهد الرضا (ع) به خوبی در حال اجراست.

محمدرضا کلائی در ادامه افزود: هم اکنون ۲۷ هزار میلیارد تومان پروژه در این کلانشهر در حال اجراست و طی ۲ سال گذشته حجم عملیات عمرانی در این شهر نسبت به گذشته افزایش قابل توجه داشته است.

شهردار مشهد ادامه داد: قبل از سال جدید دستگاه حفار TBM را از خط سوم در انتهای بولوار امامت به خواجه ربیع منتقل کردیم و اکنون قرار است حفاری تونل خط چهارم قطار شهری هم‌زمان از انتهای خیابان مهر مادر واقع در خواجه ربیع به صورت مکانیزه و همچنین از شهرک شهید رجایی به صورت NATM به صورت همزمان آغاز شود.

وی گفت: طول خط چهارم قطار شهری مشهد ۱۷.۵ کیلومتر است که امیدوارم این خط بعد از شهرک شهید رجایی تا شهرک شهید باهنر نیز ادامه یافته و حتی در آینده امکان اتصال رضویه نیز به این خط فراهم شود.

کلائی افزود: شش ایستگاه در خط چهارم در نظر گرفته شده که دو ایستگاه آن در شارستان و نزدیک حرم مطهر رضوی است و علاوه بر آن این خط در میدان شهدا به خط دوم متصل می‌شود که می‌تواند در کاهش زمان سفر درون شهری تأثیر جدی بگذارد و از طرفی بخشی از حاشیه شهر به متن شهر پیوند می‌خورد که آثار آن در رونق منطقه قابل توجه خواهد بود.

وی تصریح کرد: امسال اتفاقات خوبی در حوزه قطار شهری مشهد خواهد افتاد و به جز حفاری‌های خطوط سه و چهار، چندین ایستگاه از خط سه نیز افتتاح می‌شود و خط دوم نیز با افتتاح ایستگاه سلامت تکمیل می‌گردد.

کلایی در خاتمه اظهار کرد: شعار ما در اجرای پروژه‌های مرتبط با حاشیه شهر، یک حاشیه کمتر صدها فرصت بیشتر بود و برای اقدامات خود در حوزه قطار شهری هم شعار "زودتر به هم می‌رسیم" را در نظر گرفتیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها