موج
کدخبر : ۳۷۹۱۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379150

با سخنرانی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از استادان نمونه دانشگاه یزد، کیفیت آموزشی را مهمترین چالش دانشگاه‌ها دانست و گفت: دانشگاه‌ها تمام نیاز آموزش کشور را برآورده کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی دانشگاه یزد، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته در ارتباط ویدئو کنفرانسی در آیین بزرگداشت استادان نمونه دانشگاه یزد، گفت: دانشگاه یزد در این چندساله که در حال رصد دانشگاه‌ها هستیم جزو دانشگاه‌های موفق بوده و در بسیاری از نظام‌های رتبه‌بندی هم ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه یزد در رتبه‌بندی وزارت علوم جایگاه خوب و مطلوبی دارد که امیدواریم شیب پیشرفت آن بیشتر شود و شاهد موفقیت بیش‌ازپیش این دانشگاه در تمام عرصه‌های آموزشی و علمی باشیم.

خاکی صدیق با تأکید بر اینکه موفقیت‌های هر دانشگاهی مدیون زحمات استادان و کارشناسان و دانشجویان است، اضافه کرد: ما خانواده آموزش عالی به دستاوردهای بسیار بزرگ در کشور در عرصه آموزش و پژوهش و فناوری مفتخریم.

وی با بیان اینکه در عرصه آموزش این ادعا را داریم که دانشگاه‌ها تمام نیاز آموزش کشور را برآورده کرده‌اند ادامه داد: با این دستاورد، به یک کارشناس خارجی در کشور نیاز نداریم و تمام کارشناسان مورد نیاز قسمت‌های مختلف کشور را دانشگاه‌ها تأمین می‌کنند.

دکتر خاکی صدیق افزود: اگر امروز در کشور به یک آموزش‌های جدید نیاز داشته باشیم، یک دانشگاه دوره را تعریف و اجرایی می‌کند، در حوزه آموزشی ده‌ها و صدها دوره جدید تعریف شده که بسیاری از آنها تقاضامحور است یعنی صنعت یا حوزه‌ای آن را درخواست داشته تا اجرایی کنیم که قدرت تحرّک و دانشگاه‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد.

کرونا، توانمند بودن دانشگاه‌ها را نشان داد

وی با اشاره به اینکه در عرصه پژوهش و فناوری نیز، بیماری کرونا دانشگاه‌ها را سربلند کرد، گفت: در حوزه فناوری بسیاری از وسایل مورد نیاز مقابله با اثرات کرونا را دانشگاه و شرکت‌های بنیان در حال تولید و در خدمت‌رسانی به اجتماع و جامعه هستند و در کنار مدافعان سلامت محققان و آموزشگرانی را می‌بینیم که شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرد ولی ارزش کارشان در نزد خدای متعال محفوظ است.

معاون آموزش وزارت علوم عمده‌ترین چالش دانشگاه‌ها را مسئله کیفیت آموزشی دانست و تصریح کرد: یعنی اگر ما مسائل آموزش عالی کشور را دسته‌بندی کنیم یکی از مهمترین مسائل آن مباحث کیفی و فاصله زیاد بین دانشگاه‌هایمان است.

خاکی صدیق خاطرنشان کرد: بحث کیفیت آموزشی ابعاد مختلفی دارد که نیاز به سیاست‌گذاری در جهت ارتقا آموزش عالی از ضروریات به شمار می‌رود.

 در این مراسم رییس دانشگاه یزد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیر دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه نیز در سخنان جداگانه‌ای به بیان دستاوردهای آموزشی و برنامه‌های در دست اقدام دانشگاه برای ارتقای کیفیت آموزش، انتخاب استادان نمونه و همچنین گرامیداشت هفته سرآمدی آموزش پرداختند.  

در پایان مراسم با اهدای لوح و هدایا از استادان نمونه دانشگاه در سال 1399 تجلیل شد:

پردیس علوم انسانی و اجتماعی، محمد ترکاشوند مرادآبادی، محمدرضا رضایی، محسن شاکری حسین آباد؛ پردیس علوم، علیرضا گرجی؛ محمدصادق زمانی؛ پردیس فنی و مهندسی، مجید شخصی نیایی، امین حسین مرشدی و سعید حسنی؛ دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی و دانشکده هنر و معماری، سیدابراهیم سیفتی؛ استاد نمونه آموزش بین الملل، محمد کاظم کهدویی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها