موج
کدخبر : ۳۷۸۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378627

داود بحیرایی:

شهرداری بهارستان اولین شهر جدید در کشور که موفق شد تبصره 6 قانون نحوه تقویم ابنیه و املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری ها را محقق نماید.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، شهردار بهارستان با اشاره به تبصره ۶ قانون نحوه تقویم ابنیه و املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری‌ها گفت:  بر اساس این تبصره جهت تأمین معوض ابنیه، املاک، اراضی شرعی و قانون مردم که در اختیار شهرداری ها قرار می‌گیرد.

داود بحیرایی بیان کرد: دولت موظف است 10% از اراضی و‌ واحدهای مسکونی قابل واگذاری را با قیمت تمام شده به شهرداری ها اختصاص دهد تا پس از توافق بین مالکین وشهرداریها به عنوان معوض تحویل‌گردد.اما در شهرهای جدید کشور این امر محقق نشده بود .

وی افزود: شهرداری بهارستان به عنوان اولین شهرداری در بین شهرهای جدید کشور با پیگیریهای قانونی و جلسات گوناگون موفق گردید برای اولین بار در کشور این قانون را اجرایی نموده و حق قانونی شهروندان فهیم و شهرداری را دریافت نماید.

داود بحیرایی اضافه کرد: بر این اساس ۱۰ درصد از پلاک‌های مسکونی برای مابه‌ازای آزادسازی‌ها به شهرداری بهارستان تعلق می‌گیرد.

شهردار بهارستان درپایان گفت: با محقق شدن این امر ،شهرداری بهارستان به لحاظ مالی دارای سرمایه ای  چشمگیر برای انجام آزادسازی ها و خدمت به شهروندان گرامی گردیده است که تا به حال بیش از  56900مترمربع پلاک مسکونی تحویل شهرداری بهارستان گردیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها