موج
کدخبر : ۳۷۸۵۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378580

استاندار هرمزگان افزود: تولید هیچ یک از واحد‌ها نباید به دلیل برق کاهش یابد و با پشتیبانی لازم، برق واحد‌های تولیدی و صنعتی به میزان مورد نیاز تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: با توجه به گرمای هوا و افزایش مصرف برق در استان واحد‌های صنعتی و تولیدی مشکلاتی داشتند که با تصمیمات اتخاذ شده در این نشست رفع می‌شود.
وی گفت: اکنون حدود ۱۱ هزار تن محصولات مختلف با مصرف هزار و ۱۱۵ مگاوات برق در استان تولید می‌شود.
همتی افزود: واحد‌های تولیدی از ساعت ۱۳ تا ۱۸ که پیک مصرف برق است برای بارگیری و تزریق مواد استفاده کنند.
استاندار گفت: فرهنگ سازی مصرف صحیح از برق نقش مهمی در کاهش مصرف غیرضروری دارد.
وی با بیان اینکه برای تامین برق شهرک صنعتی طولا در شهرستان قشم تصمیم گیری شد، افزود: واحد‌های صنعتی و تولیدی این شهرک سالانه بیش از ۹ میلیون لیتر سوخت گازوئیل مصرف می‌کنند که استفاده از گاز بجای گازوئیل، علاوه بر اثرات خوب زیست محیطی، کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد.
همتی گفت: گزارش حجم مصرف بی‌رویه برق نشان دهنده فعالیت غیرقانونی دستگاه‌های رمز ارز در برخی شهرستان‌ها است.
استاندار هرمزگان افزود: فعالیت غیرقانونی دستگاه‌های رمز ارز از طریق بررسی میزان مصرف برق شناسایی و هر مشترکی نسبت به پارسال افزایش مصرف بی‌رویه داشته باشد شناسایی و از طریق نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برخورد می‌شود که در همین زمینه کارگروهی در استانداری تشکیل شده است.
وی گفت: افرادی که قصد استفاده از رمز ارز‌ها را دارند باید از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان مجوز قانونی دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها