موج
کدخبر : ۳۷۸۵۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378544

فاطمه حلاج نیا:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی عنوان کرد: آفت ملخ بومی شامل ۲ گونه مراکشی و ایتالیایی بوده که بیشترین سطح مبارزه مربوط به شهرستان‌های داورزن، درگز و بردسکن می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فاطمه حلاج نیا مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای امسال مبارزه با ملخ بومی در کشتزار‌های خراسان رضوی در سطح ۲۵۰ هکتار از کشتزار‌ها و باغ‌های استان با آفت ملخ بومی شامل ۲ گونه مراکشی و ایتالیایی مبارزه شده است.

فاطمه حلاج نیا افزود: بیشترین سطح مبارزه مربوط به شهرستان‌های داورزن، درگز و بردسکن بوده ضمن اینکه همچنان رصد و پایش ۲۰۰ هزار هکتار عرصه‌ها و زمین‌های مستعد در حال انجام است.

وی گفت: پارسال در سطح ۱۷ هزار و ۴۰۰ هکتار از عرصه‌های کشاورزی خراسان رضوی با آفت ملخ مبارزه شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: کشاورزان و باغداران باید هوشیار باشند و در صورت مشاهده این آفت هرچه سریعتر مراتب را به ادارات کشاورزی شهرستان خود اطلاع دهند.

فاطمه حلاج نیا در خاتمه افزود: ملخ، در پی افزایش بارندگی که پس از یک دوره خشکسالی صورت می‌گیرد، برای تولید مثل به حالت طغیان درمی‌آید و برای پیدا کردن غذا به مهاجرت جمعی دست می‌زنند و با حمله به مزارع، زیان‌های بسیار وارد می‌کنند.

شایان ذکر است که: در خراسان رضوی بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است و سالانه هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی تولید می‌کند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها