موج
کدخبر : ۳۷۸۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378535

در هفته هلال احمر صورت گرفت:

به مناسبت هفته هلال احمر، امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با هدف کمک به همنوع خون خود را هدیه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد،  وهاب نخل بند یزدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته هلال احمر، بیش از 20 نفر از امدادگران، جوانان و داوطلبان جعیت هلال احمر شهرستان یزد با هدف تامین خون سالم برای بیماران با حضور در انتقال خون یزد در سنت حسنه اهدای خون شرکت نمودند.

وی  از اجرای طرح "حمایت ماندگار" و "قرار مهربانی" در راستای تامین نیاز خونی بیماران خبر داد و افزود: این طرح با هدف فرهنگ سازی اهدای خون به عنوان اقدامی خداپسندانه و انسان دوستانه اجرایی شده است.

نخل بند یزدی با اعلام اینکه 20 نفر از اعضا در این امر خداپسندانه 20 واحد خون اهدا کردند ، عنوان کرد : هلال احمر در کنار ارائه خدمات امدادی در حوادث و آموزش‌های عمومی و تخصصی امداد و نجات همواره آماده همکاری هر چه بیشتر با سازمان انتقال خون و ترویج فرهنگ اهدای خون است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با اعلام اینکه این برنامه با همکاری و مشارکت سازمان انتقال خون استان و هلال احمر انجام گرفت،عنوان کرد : در این مراسم مدیر کل حوزه استاندار، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر و مدیر کل انتقال خون ، فرماندار و معاون فرماندار شهرستان یزد و دیگر مسئولین استان با اهدای شاخه گل به اعضای جوانان و داوطلبان اهداکننده خون، ضمن تبریک هفته هلال احمر از ایثار و نوع دوستی آنان تقدیر و تشکر کردند.

گفتنی است طرح پویش "قرار مهربانی"  و " حمایت ماندگار " به صورت سراسری در کشور با هماهنگی ادارات کل انتقال خون و جمعیت هلال احمر و به صورت ماهیانه از ابتدای سال جاری شروع و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از این طرح با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، تامین خون سالم برای بیماران عنوان شده است.

شایان ذکر است مسئولین استانی با عضویت در جمعیت هلال احمر استان ملبس به لباس هلال احمر شدند و در این امر خیر شرکت نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها