موج
کدخبر : ۳۷۸۴۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378420

مدیرکل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از محل پیشنهادی شیلات هرمزگان جهت احداث مرکز بازسازی ذخایر بندرلنگه بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار داشت: باپیگیری و تلاش شیلات هرمزگان با توجه به نیاز استان مراکز بازسازی ذخایر آبزیان در لنگه، قشم و جاسک در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص محل مناسب، حمایت و تامین اعتبار روند اجرایی و احداث این مراکز آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت بازسازی ذخایر و حفظ ذخایر ژنتیکی آبزیان گفت: مراکز بازسازی ذخایر آبزیان ظرفیتی ویژه برای صنعت آبزی پروری و همچنین بازسازی ذخایر آبزیان است.
مدیر کل شیلات استان هرمزگان با اشاره به افزایش فشار بر ذخایر آبزیان در دریا ناشی از افزایش جمعیت و افزایش صید، بازسازی ذخایر را یک ضرورت خواند و گفت: بدون شک تدام صید و صیادی پایدار نیازمند به بازسازی ذخایر آبزیان است.
وی افزایش صید از دریا، افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور، جبران اثرات برداشت بی رویه از ذخائر، ایجاد تعادل و توازن در ذخائر واکوسیستم دریایی را از دیگر دلایل و ضرورت های بازسازی ذخایر خواند. 
گفتنی است استان هرمزگان با برخورداری از رتبه اول تولیدات شیلاتی، تنها از یک مرکز بازسازی ذخایر در منطقه کلاهی-میناب برخوردار است و افزایش مراکز بازسازی ذخایر آبزیان برای هرمزگان یک ضرورت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها