موج
کدخبر : ۳۷۸۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378381

رئیس دادگستری شهرستان بافق:

رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: یکی از مهمترین راهبردهای دستگاه قضا که می تواند در کاهش ورود پرونده ها به دستگاه قضایی نیز اثر گذار باشد، تلاش در مسیر نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اسماعیل دهقان شوازی رئیس دادگستری شهرستان بافق در نشست با اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف این حوزه قضایی بیان داشت: بهترین و ماندگارترین راه، حل و فصل بنیادین اختلافات است تا پس از مدتی طرفین مجددا دعاوی سابق را مطرح ننمایند .

این مقام قضایی اظهار داشت: شوراها به عنوان یک نهاد مردم محور نقش بسیار مهمی در نظام دادرسی، قضازدایی و عدالت سازشی دارد.

وی استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار در حل و فصل دعاوی را تاثیر گذار دانست و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مانند نخبگان، بزرگان و معتمدین، روحانیون به منظور نهادینه کردن توسعه فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین و آشتی در جامعه بسیار موثر است.

دهقان ضمن قدردانی از زحمات بی بدیل اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف ابراز کرد: تمامی کارکنان خدوم این مجموعه با عزمی راسخ در برقراری صلح و سازش همت گماردند و با علاقه وافر و قدم گذاشتن در این کار خطیر، علاوه بر پیشبرد اهداف متعالی در جهت گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از اجر معنوی بسیار بالایی برخورداند.

لازم به ذکر است: در این نشست تمامی کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف به بیان مسائل و مشکلات موجود در این حوزه پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها