موج
کدخبر : ۳۷۸۳۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378342

علیرضا قامتی:

فرماندار نیشابور بیان کرد: از دست آوردهای این جلسه، سفر وزیر بهداشت به شهرستان نیشابور، ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه و افزایش تجهیزات بیمارستانی می باشد و در روز ملی خیام میزبان وزیر بهداشت خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا قامتی فرماندار نیشابور در رابطه با مهمترین دستاوردهای این دیدار اعلام کرد: با توجه به درخواستی که قبلا نمایندگان و مجموعه مدیریتی شهرستان برای پیگیری بعضی از مهمترین مسائل و مطالبات به حق مردم نیشابور در حوزه علوم پزشکی داشتند این دیدار انجام شد.

علیرضا قامتی گفت: یکی از درخواست‌هایی که در این دیدار مطرح شد، بحث تجهیزات بیمارستانی بود که در شرایط حساس کنونی که با بحران کرونا در خراسان رضوی مواجه هستیم، تجهیزات بیمارستانی که از قبل داریم جوابگو نیست، یکی از این تجهیزات دستگاه سی تی اسکن است که با توجه به حجم بالای مراجعان و نیاز ضروری حوزه پزشکی به این دستگاه در روند تشخیصی درمان ریه، تجهیزات موجود پاسخگو نبود.

وی همچنین افزود: در سفر قبلی دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت به شهرستان نیشابور یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان اهدا شد که این دستگاه در بیمارستان حکیم نصب شد و با توجه به حجم بالای بستری بیماران کرونایی، نیاز به یک دستگاه سی تی اسکن دیگر بود که با این درخواست موافقت شد.

فرماندار نیشابور در ادامه اظهار کرد: شهرستان نیشابور دارای دو بیمارستان حکیم و ۲۲ بهمن است که قبلا در بیمارستان حکیم ۸۰ تخت بیمارستانی اضافه شد و ۷۰ تخت بیمارستانی نیز با تغییر کاربری ساختمان معاونت بهداشت این دانشکده به بیمارستان ۲۲ بهمن اضافه شد یعنی با توجه به وضعیت شیوع کرونا عملا ۱۵۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی ما در سال ۹۹ اضافه شد و طبیعتا این ظرفیت های جدید، نیروهای انسانی جدید نیاز داشته و دارد.

قامتی ادامه داد: با توجه به اضافه شدن ۸۰ تخت بیمارستانی به بیمارستان حکیم، پیگیری‌هایی برای جذب نیرو انجام شد و خوشبختانه مجوز جذب نیرو برای بخش‌های قبلی صادر شد که سال گذشته آزمون آن برگزار و در حال حاضر مرحله گزینش را طی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود و نیاز مبرم شهرستان به تخت بیمارستانی، طی بازدیدهای صورت گرفته برای ظرفیت ۷۰ تخت‌خوابی که به بیمارستان ۲۲ بهمن شهرستان اضافه شده است مجددا درخواست صدور مجوز برای جذب نیرو را داشتیم که در دیدار اخیری که با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داشتیم این درخواست مطرح شد و با توجه به اینکه قرار است این بیمارستان به زودی افتتاح شود و نیاز به نیرو دارد فعلا با جذب نیروی شرکتی موافقت و تا پایان دولت فعلی برای استخدام قطعی نیز مجوزات لازم صادر خواهد شد.

فرماندار نیشابور تجهیز مرکز تشخیص و درمان سرطان‌ را یکی از مطالبات دیگر این دیدار ذکر کرد و توضیح داد: قرار است یک مرکز جامع تشخیص سرطان در مرکز آموزشی و پژوهشی و درمانی حکیم احداث شود که کلنگ‌زنی آن انجام شده و یکی از خیرین شهرستان هزینه‌های مربوط به ساختمان آن را متقبل شده است و درخواست ما از وزارت بهداشت این بود که در زمینه تجهیز این مجموعه مساعدت‌های لازم را داشته باشند که همزمان با تکمیل ساختمان، تجهیزات آن نیز وارد شده و نصب شود.

درج کد رشته پزشکی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در دفترچه کنکور سراسری ۱۴۰۰ و به دنبال آن ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه نیز از دیگر مطالباتی بود که قامتی به آن اشاره کرد.

علیرضا قامتی:

فرماندار نیشابور گفت: خوشبختانه در جلسه با وزیر بهداشت هر ۴ درخواست مطرح شده با موافقت وزیر مواجه شد و دستور موافقت هر مورد، به معاونت مربوطه ارجاع داده شد.

فرماندار نیشابور در ادامه از سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شهرستان نیشابور خبر داد و گفت: شهرستان نیشابور در ۲۸ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز ملی خیام نیشابوری میزبان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه خواهد بود.

قامتی بیان کرد: در سفر وزیر بهداشت به شهرستان نیشابور تعدادی از پروژه‌ها از جمله بیمارستان ۷۰ تخت‌خوابی نیشابور که آماده‌ بهره‌برداری است افتتاح خواهد شد.

فرماندار نیشابور گفت: وزیر بهداشت در بخشی از سفر خود به شهرستان نیشابور دیداری با بخش پزشکی و پرستاری شهرستان خواهند داشت.

قامتی در خاتمه تصریح کرد: نیشابور در روز ملی خیام میزبان وزیر بهداشت خواهد بود و مراسم روز ملی خیام با حداقل جمعیت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و اکثر برنامه‌ها و سخنرانی‌های این مراسم مجازی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها