موج
کدخبر : ۳۷۸۰۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378099

استاندار مازندران خبر داد:

استاندار مازندران گفت: ریل گذاری زیرساخت های اقتصادی مازندران طی 3 سال گذشته انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در آئین آغاز عملیات اجرایی صنایع تبدیلی و تکمیلی پروژه 4 هزارمیلیارد ریالی زنجیره فوق پیشرفته تولید و پرورش ماهیان خاویار مدار بسته در سیمرغ با اشاره به اینکه امسال همچون 14 سال گذشته شعار سال توسط مقام معظم رهبری با زمینه اقتصادی نام گذاری شده است، اظهار داشت: شعار سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی نام گذاری شده است و این معنایی جز حضور فعال استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و هم افزایی و تعامل همه ارکان مؤثر در دست یابی کشور به توسعه ندارد.

وی با بیان اینکه در کشور ما البته به اندازه کافی در حوزه زیرساخت ها به خصوص در روستاها هزینه شده است، ادامه داد: هرچند همچنان تقاضا ممکن است وجود داشته باشد و بنابراین ایجاد رفاه برای مردم جز از طریق تقویت تولید با پشتیبانی ها و مانع زدایی ها رقم نخواهد خورد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ تازه تأسیس است، گفت: این شهرستان باید به سمت توسعه سوق پیدا کند که این مهم جز از طریق ایجاد بنگاه های تولیدی این چنینی چون مزرعه سازگار میسر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ر استان مازندران طی یک برنامه مشخص در حوزه اقتصادی و خدمات کشاورزی زیرساخت ها ریل گذاری شده است، افزود: ضرورت بازگشت به عقب از نوع توسعه یافته در حوزه زباله و مزرعه سازگار یک اولویت مهم باید باشد که به همین دلیل طرح ماک در روستاها در حال اجرا شدن است.  

حسین زادگان با اشاره به پروژه زنجیره فوق پیشرفته تولید و پرورش ماهیان خاویاری، ابراز داشت: پروژه مزرعه سازگار باید جدی گرفته شود.

وی یادآور شد: پروژه هایی که در استان اجرایی می شود باید مقیاس بزرگ باشد و برای سطح اراضی زیر کشت باید چه در حوزه ساخت و ساز و چه در احداث گلخانه ها ارزش قائل شویم.

به گزارش موج مازندران، زنجیره تولید ماهیان خاویاری به تولید گوشت به میزان 300 تن درسال و تولید خاویار 10تن درسال است و دیگر طرح های این زنجیره را پروژه تولید خوراک ماهیان خاویاری 22هزار تن در سال پروژه گلخانه آکواپونیک در مساحت 32هزار مترمربع پروژه نیروگاه گازی CCHP6 مگاواتی کارخانه تولید کود ارگانیک از فضولات ماهی سردخانه زیرصفر و تونل انجماد و سردخانه بالای صفر کارخانه فرآوری و کنسروخاویار کارخانه فرآوری و بسته بندی ماهیان خاویاری... تشکیل می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها