موج
کدخبر : ۳۷۸۰۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378061

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری نماز عید فطر در فضای باز امامزادگان در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام محمد حسین بلک به برگزاری نماز عید فطر در امامزادگان استان اصفهان اشاره کرد و افزود: در این زمینه باید توجه داشت که در کنار برگزاری نماز عید فطر در مجموعه مرکزی استان که هر ساله از سوی ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود، نماز عید فطر در فضای باز امامزادگان نیز برگزار خواهد شد.

وی در خصوص جمع آوری زکات فطره و رساندن به مستمندان نیز گفت: این امر نیز در  بقاع متبرکه استان اصفهان با همکاری موسسات خیریه و نهادهای وقفی قطعا انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مهم ترین برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این ایام برگزاری محافل قرآنی به صورت مجازی و با استفاده از اساتید قرآنی و پخش از رسانه ملی از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه فعال کردن برنامه‌های تفسیر قرآن نیز از دیگر اقدامات اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ماه مبارک رمضان بوده است، اضافه کرد: همچنین در این زمینه برنامه تولیدی اوقاف در زمینه تفسیر قرآن با استفاده از اساتید برجسته قرآنی و پخش آن از شبکه‌های مختلف نیز از دیگر اقدامات خاص صورت گرفته به مناسبت ماه مبارک رمضان بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به آغاز ثبت‌نام متقاضیان برای حضور در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان اصفهان همزمان با سایر استان‌ها اشاره کرد و گفت: میزان استقبال از این مسابقات در استان اصفهان قابل تقدیر بوده است و این امر بیانگر عملکرد درست در این حوزه است.

آغاز ثبت وقف مشارکتی 23 هزار جلد قرآن در اصفهان

وی در ادامه با اشاره به طرح وقف مشارکتی قرآن در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این طرح در ماه مبارک رمضان آغاز شده و قرار است با استفاده از ظرفیت مردمی و نهادها 23 هزار جلد قرآن به نام 23 هزار شهید استان اصفهان وقف شود.

حجت الاسلام بلک با بیان اینکه کمک رسانی و امدادرسانی به افراد نیازمند نیز از دیگر اقدامات اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ماه مبارک رمضان بوده است، ادامه داد: در این زمینه هدفگذاری استان تامین هشت هزار بسته معیشتی بوده است که این امر با حضور خودجوش و همکاری و مشارکت مردم و ادارات اوقاف و همچنین هیئت امنای امامزادگان محقق شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها