موج
کدخبر : ۳۷۸۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378057

مجتبی احمدی:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: به مناسبت هفته جهانی هلال احمر شایان ذکر است که این جمعیت در طرح مواسات، تا کنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماسک و بیش از ۱۶۰ کپسول و دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان‌های ویژه کرونا در استان اهدا نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی بیان کرد: به مناسبت هفته جهانی هلال احمر ۵۲ خانه هلال در استان تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد و در مجموع تاکنون حدود ۲۷۰ خانه هلال در استان فعال شده است تا سهم ویژه‌ای در کاهش مخاطرات و بلای‌های طبیعی ایفا کند.

مجتبی احمدی در افزود: در کشور ۵۴۰۰ خانه هلال به بهره برداری رسیده است و برای تأمین نیاز استان حدود ۵۰۰ خانه هلال برنامه ریزی شده است که در صورت همکاری سایر دستگاه‌ها برای تجهیز این خانه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ این تعداد تحقق پیدا خواهد کرد.

وی در تشریح فعالیت خانه‌های هلال گفت: در این مراکز خدمات بشر دوستانه، آموزش‌های عمومی و تخصصی و اقدامات مورد نیاز در صورت رخداد بلا‌های طبیعی از طریق دهیاران در بخش‌های مختلف کشور انجام می‌شود تا با استفاده از ظرفیت محلی روستا‌ها و شهرستان‌ها سامان دهی مناسبی در زمینه تجهیزات امدادی در قسمت‌ها مختلف کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به غربالگری در مبادی مرزی استان، به ویژه فرودگاه هاشمی نژاد و مرز دوغارون، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۸‌هزار ۵۰۰ نفر در این مبادی مرزی مورد غربالگری قرار گرفته اند که در مجموع ۸۰۳۰ مورد آزمایش پی سی آر و ۵۰۰ مورد تست سریع کرونا از این افراد گرفته شده است و در این مدت بیش از ۳۰۰ هزار بسته بهداشتی به مسافران خارج شده از مرز دوغارون اهدا شده است.

احمدی با تأکید بر اینکه گزارشی مبنی بر فوت نیرو‌های هلال احمر به دلیل ابتلا به کرونا در خراسان رضوی گزارش نشده است، اظهار کرد: ۶۰۰۰ نفر از نیرو‌های هلال احمر استان در طرح ناظران سلامت که توسط هلال احمر پیگیری شده است، نظارت بر واحدهای صنفی را در دستورکار خود قرار دادند که در این قالب حدود ۶۴ هزار مکان صنفی مورد بازدید قرار گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اقدامات این سازمان در طرح مواسات افزود: در این طرح حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماسک و بیش از ۱۶۰ کپسول و دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان‌های ویژه کرونا در استان اهدا شد.

وی در ادامه اظهار کرد: پرداخت ۵۰۰ میلیاردتومان کمک دولتی برای خرید و نوسازی تجهیزات جمعیت هلال احمر در کشور و در این زمینه سهم استان از نوسازی تجهیزات، ۲ فروند بالگرد هلال احمر خراسان رضوی  با این بودجه نوسازی و دوباره در اختیار تیم‌های امدادی قرار گرفت.

احمدی در خاتمه تصریح کرد: تزریق واکسن به نیرو‌های فعال در جمعیت هلال احمر نیز تا  به  حال نیرو‌های شاغل در داروخانه‌ها و درمانگاه‌های هلال احمر واکسینه شده اند و همچنین اسامی امدادگرانی که در جاده‌ها و دیگربخش‌ها فعالیت می‌کنند جمع آوری شده است تا در اولویت تزریق واکسن قرار بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها