موج
کدخبر : ۳۷۸۰۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378042

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفت از کشف یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک در حوزه محیط زیست شهرستان تفت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، حسین عباسیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفت از کشف یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک توسط یکی از دوستداران محیط زیست به اداره آن شهرستان خبر داد.

وی در این رابطه اظهار داشت: یک قطعه بوتیمار کوچک توسط یکی از شهروندان و دوستداران حیات وحش در حوزه شهرستان کشف، و تحویل این اداره شد.

وی در ادامه افزود: این پرنده پس از تیمار اولیه، جهت اقدامات درمانی و قابلیت رهاسازی در زیستگاه‌های طبیعی گونه به محل مناسب منتقل شد.

عباسیان ضمن قدردانی دوستداران طبیعت و حیات وحش اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

گفتنی است، بوتیمار کوچک از راسته لک لک سانان، تیره حواصیلیان است که به واسطه اندازه کوچک و تنوع رنگ از دیگر حواصیل ها قابل شناسایی است. پرواز بوتیمار کوچک معمولا در ارتفاع خیلی کم و توأم با بال‌زدن‌های سریع و طولانی است و بطور عمده در نور کم غروب و یا صبح خیلی زود فعال است و طی روز خود را از انظار مخفی می کند و زیستگاه این پرنده مناطق با پوشش گیاهی نیزاری و فشرده است و در باتلاق های پر درخت و نزدیک به آب آشیانه می سازد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها