موج
کدخبر : ۳۷۷۲۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377212

مسئول نمایندگی ولی فقیه و مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم به مناسبت هفدهم اردیبهشت سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی با خانواده جهادگر آسمانی شیخ احمد خسروی دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم و سرهنگ محمود داودآبادی جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی و مسئول بسیج سازندگی استان قم در آستانه 17 اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به امر مقام معظم رهبری با خانواده جهادگر آسمانی حجت الاسلام شیخ احمد خسروی دیدار و گفت وگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در این دیدار با اشاره به اینکه شیخ احمدی خسروی طلبه ای جهادگر و دلسوز بود که عشق خدمت به  مردم و همراهی با انقلاب را دل داشت، اظهار کرد: باید چهره این شخصیت ها برای جامعه به ویژه نسل جوان تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه این شخصیت ها طبق روایات اهل بیت(ع) شهید واقعی هستند اظهار کرد: در جنگ تبوک مسلمانان سختی های زیادی کشیدند؛ بعد از پیروزی پیامبر اکرم(ص) از افرادی به عنوان همراه و همرزم در این جنگ نام برد که در آن هنگام در مدینه بودند؛ برخی یاران حضرت گفتند که این افراد در سختی ها و مبارزه با کفار در کنار ما حضور ند اشتند ولی حضرت فرمودند این ها به همان مقدار که ما با دشمن روبه رو بودیم در مدینه خون دل خورده و نگران پیروزی ما بودند و همان اجر و ثواب را می برند، شیخ احمد خسروی از این افراد بود و قطعا پیمان بسته بود عاقبتش ختم به شهادت شود و ایشان شهید واقعی است.

سرهنگ محمود داودآبادی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شیخ احمد خسروی جهادگری بود که خودش را به صورت کامل و جامع به مردم عرضه کرد و حلقه واسطه بین محرومین، خیرین و دستگاه های اجرایی شد، ابراز کرد: ایشان از آبروی خودش برای یاری محرومین خرج و جامعه هدف بسیار خوبی جمع کرد و آنچه از مردم برای محرومین به دست می آورد را در کمترین زمان ممکن گزارش می داد.

وی با اشاره به اینکه ما نیز از ایشان درس گرفته و هر کجا واسطه خیر شدیم در سریعترین زمان گزارش شفاف به مردم ارائه دادیم، خاطرنشان کرد: روحیه خستگی ناپذیری ایشان مثال زدنی بود؛ خانواده و کار را در قم رها کرد و در مناطق محروم سیستان و بلوچستان که واقعا وضعیت حاد است با همت والا به کمک مردم شتافت و برای رفع محرومیت تلاش کرد.

خسروی، از مدیران مدارس اسلامی صدرا وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی بود و سابقه فعالیت به عنوان امام جماعت مسجد اهل بیت(ع) قم، همکاری با مؤسسات فکری در زمینه‌های پژوهشی فقهی و دینی و همکاری با گروه فرهنگی و هنری «چله» را در کارنامه خود داشت.

وی طی سال‌های اخیر، علاوه بر فعالیت در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی؛ با همکاری گروه تبلیغی رسالات، در مناطق محروم کشور از جمله بسیاری از نقاط استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه در جریان سیل اخیر، خدمات فراوان و متنوعی اعم از ساخت‌وساز مدارس و منازل، رسیدگی به کودکان و ایتام و نیز تهیه اقلام مورد نیاز اقشار مستضعف ارائه کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها