موج
کدخبر : ۳۷۷۲۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377208

عضو مجلس خبرگان رهبری:

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: مسئله فلسطین یکی از اصلی ترین موضوعات جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی در برنامه پیام جمعه اظهار داشت: امام خمینی (ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ شمسی طی پیامی به مسلمانان جهان، از آنان خواستند آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند و پس از آن هرساله راهپیمایی روز قدس در ایران و برخی کشورهای اسلامی و حتی در برخی مواقع در کشورهای اروپایی و خود آمریکا برگزار می شود.

وی افزود: متاسفانه در ۲ سال اخیر به علت شرایط کرونایی و محدودیت های موجود، راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود اما با استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله فضای مجازی،  مسلمانان نفرت و انزجار خود را از سران رژیم صهیونیستی با حمایت از ملت مسلمان فلسطین اعلام می کنند.

امام جمعه مراغه بیان کرد: روز جهانی قدس یکی از مهمترین روزها و مسئله فلسطین یکی از اصلی ترین موضوعات جهان اسلام است و متاسفانه سالهاست که قبله نخست مسلمانان در اشغال صهیونیست هاست و آنان با کشتار و آواره کردن مسلمانان به هیچ چیز رحم نمی کنند.

 عضو خبرگان رهبری گفت: کشورهای اسلامی و آن کشورهایی که ادعای مسلمانی می کنند این حدیث پیامبر اسلام را نشنیده اند که می فرمایدند: «هر که روز خود را آغاز کند و دغدغه امور (مشکلات) مسلمانان را نداشته باشد، از آنان نیست و هر که فریاد کمک خواهیِ مردی را بشنود و به کمکش نشتابد، مسلمان نیست».(مَن أصبَحَ لا یَهتَمُّ بِاُمورِ المُسلمینَ فَلَیسَ مِنهُم، و مَن سَمِعَ رَجلاً یُنادِی : یا لَلمسلمینَ! فَلَم یُجِبهُ فلَیسَ بمُسلِمٍ)

آیت الله پورمحمدی ادامه داد: سکوت و بی تفاوتی مسلمانان در خصوص مسئله فلسطین با وجود ادعای مسلمانی از سوی حاکمان کشورهای اسلامی بسیار آزار دهنده است.

وی با اشاره به اینکه فلسطین برای جهان اسلام از جهات مختلف از اهمیت ویژه برخوردار است، گفت: مردم فلسطین در داخل کشور در غزه و کرانه باختری همچنان مقاومت می کنند و همچنین حزب الله لبنان و جبهه مقاومت در جنوب این کشور در حال ایثارگری و فداکاری هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: خوشبختانه تاکنون مقاومت جوانان در فلسطین و لبنان نتیجه داده و موجب خنثی شدن توطئه‌های رژیم اسرائیل شده است.

وی ادامه داد: اگر تمامی مسلمانان جهان به گفته امام خمینی(ره) متحد و منسجم باشند و دست به دست هم بدهند، اسرائیل را سیل نابود می کند.

پورمحمدی گفت: امروز شاهد تقویت جبهه مقاومت هستیم و رشادت ها و ایستادگی آنان را در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه در مقابل صهیونیست ها مشاهده کردیم.

وی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها در این جنگ ها با ذلت تمام آتش بس را قبول و تسلیم جبهه مقاومت شدند.

امام جمعه مراغه تاکید کرد: ضروریست این مقاومت تا آزادی قبله نخست مسلمانان از دست صهیونیست‌ها ادامه داشته باشد و امیدواریم روزی برسد که به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در قدس و مسجدالاقصی نماز جماعت برپا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها