موج
کدخبر : ۳۷۷۱۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377165

سعید خوش قامت:

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مشهد اعلام کرد: باید اذعان داشت که گلهای محمدی برداشت شده از مزارع زیر کشت در مشهد دارای دو ویژه خاص هستند، یکی تنوع و دیگری میزان اسانس آن در بخش تولید است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سعید خوش قامت سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: در صورت رخ ندادن حوادث آغاز برداشت گل محمدی از سطح گلستان‌های شهرستان مشهد غیرمترقبه و خسارت‌های ناشی از آن برای بخش کشاورزی، امسال افزون بر ۵۴۰ تن گل محمدی در شهرستان مشهد برداشت می‌شود که نسبت به سال گذشته در حدود ۹۰ تن کاهش خواهد داشت.

سعید خوش قامت افزود: با توجه به قیمت پایین خرید گل تازه در چند سال گذشته علی رغم افزایش هزینه‌های تولید و عدم توجیه اقتصادی، متاسفانه در سال گذشته تعدادی از باغداران اقدام به حذف گلستان‌های خود کردند.

وی با اشاره به میانگین تولید ۳٫۳تن گل محمدی در هر هکتار گفت: در هر هکتار اشتغال دائم برای ۳ نفر و اشتغال موقت برای ۱۵۰نفر ایجاد می‌شود و همچنین ارزش تقریبی گل محمدی‌تر تولید شده امسال در این شهرستان ۸۱۰۰۰ میلیون ریال تخمین زده شده است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مشهد با اشاره به ۲ ویژگی بی‌نظیر گل محمدی مشهد گفت: این ویژگی‌ها شامل تنوع اقلیم و اختلاف ارتفاع از سطح دریا است که در افزایش زمان برداشت گل محمدی و میزان اسانس تاثیر گذار می‌باشد و از هر ۳ تن گل‌تر نزدیک به یک کیلوگرم اسانس تولید می‌شود.

سعید خوش قامت در انتها گفت: گلاب گل محمدی قابل استحصال از سطح گلستان‌های شهرستان مشهد حدود ۲۷۰ تن گلاب درجه یک است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها