موج
کدخبر : ۳۷۷۱۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377115

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ظرفیتی معادل 27 هزار و 300 نفر جذب آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران؛ دکتر قاسم احمدی لاشکی از آمادگی دولت و وزارت آموزش و پرورش برای اجرای رتبه بندی تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: رتبه بندی معلمان باعث می شود تا این قشر در طول فعالیت‌های خود درجه بندی شوند.

وی ادامه داد: این رتبه بندی در 5 درجه معلم پایه، معلم مربی، معلم حرفه‌ای، معلم سرآمد و معلم راهنما برای معلمان تعبیه شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از جذب دویست هزار نیروی انسانی سه سال اخیر در آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: امسال ظرفیتی معادل 27 هزار و 300 نفر جذب آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی شدند.

وی همچنین به جذب و تعیین تکلیف نیرو‌های حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و نیرو‌های پیش دبستانی اشاره کرد و افزود: قانون گذار وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد 88 هزار نفر از این گروه‌ها تاپایان برنامه ششم تعیین تکلیف شوند.

احمدی لاشکی گفت: از این تعداد تاکنون 55 هزار و 497 نفر از این افراد تعیین تکلیف شدند و در حال گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان هستند و حدود 30 هزار از افراد باقی مانده به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با بیان اینکه امسال جهت تقویت نیروی انسانی در آموزش و پرورش چهل هزار نفر راهی دوره چهارساله دانشگاه فرهنگیان شدند، عنوان داشت: جدب نیرو در آموزش و پرورش در سال‌های آتی فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها