موج
کدخبر : ۳۷۷۰۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377069

معاون فناوی اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کل کردستان از برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری اطلاعات در هفته قوه قضاییه خبر داد و گفت: در این جشنواره استان های برتر از لحاظ رعایت شاخص های موردنظر ارزیابی و مورد سنجش قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی رشیدی ظهر امروز پنجشنبه بازه زمانی سنجش این معیارها را از ابتدای سال 1400 تا پایان خرداد ماه 1400 عنوان کرد و اظهار کرد: شاخص های مورد نظر در این جشنواره شامل درصد اعزام و بدرقه های الکترونیک زندانیان، درصد جلسات رسیدگی برگزار شده بصورت آنلاین ، کیفیت اتاق های دادرسی الکترونیک، درصد شعب کاملا الکترونیک، نسبت تعداد پرونده های تمام الکترونیکی به کل پرونده ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شاخص های مورد نظر ارزیابی در این جشنواره را استفاده بهینه از سامانه نوبت دهی قضایی، حداقل زمان برای پاسخگویی به درخواست های آنلاین سوء پیشینه، سرعت در ترتیب اثر لوایح، تعداد نصب اپلیکیشن عدالت همراه به نسبت جمعیت استان، درصد ابلاغ های الکترونیکی، تکمیل بانک های اطلاعاتی و تعامل الکترونیکی با ناجا عنوان کرد.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کردستان همچنین به انتخاب استان های برتر در بخش قضات و کارکنان اداری اشاره کرد و یادآور شد: در این جشنواره برترین قضات و کارکنان اداری در استفاده از فناوری و همچنین برترین استان ها در ابتکارات نوین معرفی می شوند.

رشیدی بیان کرد: همچنین میزان رضایتمندی عمومی نیز مورد سنجش قرار خواهد گرفت که در این مورد شاخص هایی نظیر بهترین استان از نظر مردم، بهترین حوزه قضایی از نگاه مردم، بهترین شعبه از نگاه مردم، بهترین قاضی و کارمند اداری از نگاه مردم معرفی می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها