موج
کدخبر : ۳۷۶۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376881

مدیر گروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: ابتلای حدود ۳ هزار مادر باردار به کرونا در خراسان رضوی و می بایست امروز که مصادف با روز جهانی ماما است از مقام شامخ شهیده مامای مدافع سلامت خانم صدیقه سیدی نیز تقدیر به عمل آوریم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد احمدیان مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهدابتلای حدود ۳ هزار مادر باردار به کرونا در خراسان رضوی گفت:  این تعداد زن باردار از بین ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر دارای علائم مشکوک شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند.

محمد احمدیان به مناسبت پنجم می‌ مصادف با ۱۵ اردیبهشت ماه روز جهانی ماما نامگذاری شده است بیان کرد: تعداد موارد مثبت کرونای مادران باردار از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۸۰ نفر گزارش شده است .

وی  تعداد مادران باردار در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را حدود ۸۵ هزار نفر در سال عنوان کرد و افزود: ۶۵ درصد آنان مراجعه داشته و زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارند.

مدیر گروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ۸۰  درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه این جمعیت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شود.

احمدیا در خاتمه با تبریک روز ماما گفت:  ماما‌ها تاکنون در غربالگری علائم بیماری کووید ۱۹ در مادران باردار خراسان رضوی و زایمان کرده، شناسایی، پیگیری و رهگیری مادران پرخطر در طرح شهید سردار سلیمانی، مشارکت فعال و نقش به سزایی داشته اند و خانم  صدیقه سیدی در راه مقابله با کرونا در خراسان رضوی به مقام شامخ شهادت نائل و به عنوان شهیده مامای مدافع سلامت شناخته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها