موج
کدخبر : ۳۷۶۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376861

محمد فرید سپری خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از سمپاشی مزارع استان کردستان و مبارزه آفت های گوناگون خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدفرید سپری صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های استان با بیان اینکه تا کنون 164 هزار و 158 هکتار از مزارع استان علیه آفت سن مادر سمپاشی شده، اظهار کرد: سال گذشته در مجموع 58 هزار و 150 هکتار از مزارع استان علیه این آفت سمپاشی شده بود.

وی افزود: بسیج همگانی در همه سطوح اجرایی سازمان و امکان حضور در مزارع و عدم تاخیر در سمپاشی به دلیل کاهش بارندگی از مهمترین دلایل افزایش میزان سطح مبارزه با آفت سن مادر طی سال زراعی جاری در استان نسبت به سال گذشته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: همچنین در سطح 134 هزار و 245 هکتار از اراضی کشاورزی کردستان نسبت به کنترل علف های هرز مزارع گندم و جو اقدام شده است.

سپری یادآور شد: در پنج شهرستان غربی و جنوبی استان در سطحی معادل 4 هزار و 350 هکتار در شرایط صعوبت کاری و با امکانات محدود، علیه ملخ بومی سمپاشی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: هر سالی که فصل زمستان در استان سرد باشد جمعیت کمی از آفت سن غلات قادر به سپری کردن این روزها و ورود به بهار می‌شوند ولی امسال به دلیل معتدل بودن آب و هوای زمستان شاهد ریزش این آفت در مزارع غلات هستیم.

سپری با اشاره به اینکه قبل از تخم گذاری سن مادر باید با آن مبارزه کرد، گفت: کمبود و مشکلی از لحاظ سموم شیمیایی در استان وجود ندارد و به منظور حمایت مالی از کشاورزان برای تهیه کود و سم، کشاورز کارت به آنها تحویل داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها