موج
کدخبر : ۳۷۶۶۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376677

مسعود فیروزی:

سرپرست بهزیستی خراسان رضوی اظهار کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان بهزیستی در سال گذشته به هر مددجوی متقاضی اشتغال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت تعلق گرفته است و بخشی از این تسهیلات به کارفرمایانی تعلق گرفته که مددجویان را به کار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مسعود فیروزی سرپرست اداره کل بهزیستی خراسان رضوی اظهار کرد: ایجاد و تثبیت بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش این اداره در سال گذشته .

مسعود فیروزی در ادامه بیان کرد: از هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال موضوع تبصره ۱۶ قانون بودجه برای مددجویان بهزیستی خراسان رضوی در سال ۹۹ تا کنون هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال جذب و برای بیش از سه هزار مددجو در سراسر استان، اشتغال مفید ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان بهزیستی در سال گذشته به هر مددجوی متقاضی اشتغال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت اشتغال ، تعلق گرفته است.

سرپرست بهزیستی خراسان رضوی افزود: بخشی از این تسهیلات به کارفرمایانی تعلق گرفته که مددجویان را به کار گرفته‌اند و بخش عمده‌ آن نیز به خود مددجویان خراسان رضوی پرداخت شده تا مستقلا برای خود فرصت شغلی ایجاد کنند.

وی  ادامه داد: ۵۱ کارفرما توانسته‌اند با جذب ۶۴ مددجوی متقاضی کار از ۳۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برخوردار شوند و همچنین هزار و ۹۶۰ مددجو به صورت مستقل و انفرادی از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی در زمینه‌ سهم حق بیمه کارفرمایی که بهزیستی آن را پرداخت می‌کند،  اظهار کرد: سال گذشته برای هزار و ۲۳۴ مددجو، معادل ۵۸ میلیارد ریال حق بیمه‌ کارفرمایی و خویش فرمایی پرداخت شده است.

فیروزی ادامه داد: از این مددجویان ۲۴۲ نفر افراد نیازمند بوده‌اند که بابت آنها ۱۲ میلیارد ریال حق بیمه و مابقی بابت حق بیمه سهم کارفرمای مددجویان دارای معلولیت پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: با وجود مشکلاتی که در زمینه اقتصادی در کشور وجود داشت، تمام مطالبات کارفرمایان در این بخش، قبل از پایان سال تسویه شده و هیچ حساب پرداخت نشده‌ای در این بخش وجود ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه حمایت از اشتغال مددجویان زمینه‌های مختلفی دارد، گفت: برای ارتقای کارآیی معلولانی که در بخش غیردولتی شاغل هستند مجموعا ۲۵ میلیارد ریال در سال گذشته به کارفرمایان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: برای مددجویان دارای معلولیت خفیف نیز ۳۰ درصد حداقل حقوق و مزایای قانون کار، برای معلولان دارای معلولیت متوسط ۴۰ و برای معلولان شدید معادل ۵۰ درصد این حداقل، به کارفرمایان پرداخت می‌ شود تا معلولان کم توان با همان توانی که دارند مشغول کار باشند و فشاری روی آنها نباشد و کارفرمایان نیز در مضیقه قرار نگیرند و در این بخش ۵۲۸ نفر از مزایای حمایتی بهزیستی برخوردار شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها