موج
کدخبر : ۳۷۶۴۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376478

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: ظرفیت سردخانه های استان اردبیل با هدف جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و باغی افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از واحد تولیدی فرآوری سیب زمینی فرنج فرایز در استان گفت: با توسعه فاز های فعالیت واحدهای صنایع تبدیلی در استان از خام فروشی محصولات کشاورزی و باغی جلوگیری می شود.

وی بیان کرد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی خصوصا برای محصول سیب زمینی در استان از ضروریات بوده و برای توسعه فازهای واحدهای موجود تسهیلات لازم از محل بانک های مختلف جذب می شود.

استاندار اردبیل احداث انبارهای سرد برای نگهداری فرآورده های کارخانجات و صنایع تبدیلی استان برای بازاریابی مناسب را نیز  در راستای توسعه واحدها ضروری دانست و از برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت سردخانه های استان به ۴۰۰ هزار تن خبر داد.

بهنام جو اظهار کرد: با احداث سردخانه طول عمر نگهداری محصولات بالا رفته و ضرر و زیانی متوجه کشاورزان و همچنین صاحبان واحدهای صنایع تبدیلی نمی شود.

در این بازدید مقرر شد مجوزهای لازم در راستای توسعه این واحد از ظرفیت ۶۰ هزار تن به ۱۲۰ هزارتن و اشتغال سیصد نفری از سوی دستگاههای ذیربط صادر شود.

احداث سردخانه ۲۰ هزار تنی زیر صفر و بالای صفر از دیگر مصوبات این بازدید برای تکمیل زنجیر تولید این مجموعه بود که نقش مهمی در ذخیره سازی مناسب سیب زمینی برای تولید خلال سیب زمینی در تمام طول سال دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها