موج
کدخبر : ۳۷۶۱۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376137

حمیدرضا اسلامی:

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی، رتبه سوم کشور از نظر حجم تولید خون است، اما کاهش مراجعه مردم به پایگاههای اهدای خون به دلیل روزه داری و گرمای هوا میزان ذخیره خون استان را به شدت کاهش داده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا اسلامی مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی اعلام کرد: کاهش شدید ذخایر خونی در استان طی ماه مبارک رمضان و شرایط کرونا در خراسان رضوی نیازمندان به خون را دچار چالش کرده است.

دکتر حمیدرضا اسلامی در ادامه بیان کرد: اداره ‌کل انتقال خون خراسان رضوی نیاز ۶۱ بیمارستان فعال در این استان به خون و انواع فرآورده های خونی را تامین می‌کند و در حال حاضر ذخایر خونی در خراسان رضوی به شدت رو به کاهش است و از مجاوران و زائران حضرت امام رضا (ع) تقاضا می شود به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.

وی افزود: مجموع ۱۲ پایگاه اهدای خون در استان خراسان رضوی با جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری، مسوولیت دریافت خون را از شهروندان اهداکننده در این خطه بر عهده دارند و کاهش مراجعه مردم به پایگاههای اهدای خون به دلیل روزه داری و گرمای هوا میزان ذخیره خون خراسان رضوی را به شدت کاهش داده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: با تداوم این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران و مراکز درمانی نیازمند خون با چالش جدی مواجه خواهد شد.

وی اعلام کرد: اهدای خون با رعایت توصیه های لازم منافاتی با روزه داری ندارد، در ماه مبارک رمضان نیز داوطلبان اهدای خون پس از بررسی پزشکی و اطمینان از احراز شرایط لازم می توانند خون اهدا نمایند و پس از آن با مصرف بیشتر مایعات، حجم خون اهدایی سریعتر جایگزین خواهد شد.

دکتر اسلامی افزود: خراسان رضوی پس از استانهای تهران و فارس رتبه سوم کشور را از نظر حجم تولید خون دارد و پایگاههای اهدای خون در خراسان رضوی هر شب پس از افطار از ساعت ۲۱ الی یک بامداد پذیرای اهدا کنندگان خون هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها