موج
کدخبر : ۳۷۵۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375315

علی رئوفی مطرح کرد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مومنان روزه دار برای حفظ جان خود وهمنوعان از برپایی مراسم افطاری دسته جمعی در ایام کرونا خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: با توجه به روند افزایشی آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا و خطر شیوع ویروس خطرناک انگلیسی و هندی، از عموم مردم شریف استان درخواست می شود از هرگونه تجمع، دورهمی خانوادگی و دادن افطاری مستحبی اکیدا خودداری کنند.
وی عنوان کرد: مومنان روزه دار باتوجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان برای نجات جان خود و آسیب نرسیدن به همنوعان از برپایی سفره افطار پرهیز کنند.
رئوفی تصریح کرد: مومنان روزه دار با توجه به شرایط کرونایی نذورات ماه رمضان خود را در قالب بسته های معیشتی و مومنانه بین اقشار نیازمند و بی بضاعت جامعه توزیع کنند که با اجر و قرب بالایی همراه است.
جانشین رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان هرمزگان، تصریح کرد: دورهمی های خانوادگی، حضور در تجمعات و مجالس عروسی و عزا و رستوران ها که از مهم ترین عوامل انتشار گسترده ویروس کرونا در کشور و هرمزگان تبدیل شده است و باید از حضور در این مراسمات و مکان ها پرهیز کرد.
این مسوول بیان داشت: مردم از حضور در فضاهای سربسته و شلوغ جدا پرهیز کنند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری که نقش بسزایی در کاهش ابتلا ویروس کرونا دارد را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.
وی در پایان افزود: مردم از سفرهای درون استانی و تردد به روستاها نیز اجتناب کنند تا از وقوع روزهای سیاه کرونایی در هرمزگان پیشگیری شود و در این رابطه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی توجه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها