موج
کدخبر : ۳۷۴۹۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374926

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: ۴ کیلومتر از راه ورودی منطقه ویژه اقتصادی نمین از محل جاده شهرک صنعتی شماره۲ در خرداد ماه آسفالت ریزی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: علاوه بر آسفالت ریزی جاده دسترسی این منطقه، عملیات برق رسانی و خط انتقال آن نیز انجام شده که حداقل تا دو ماه دیگر زیرساخت های اساسی به اتمام می رسد.

وی با اشاره به اینکه شرکت مسوول(شاهد) برنامه ریزی خوبی را برای احداث ساختمان اداری شروع کرده است، افزود: علاوه بر آن از درب ورودی منطقه ویژه اقتصادی تا محل کارخانه کریستال عملیات زیرسازی خیابان ها انجام شده و آسفالت ریزی در این محدوده نیز انجام می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: این شرکت همچنین در احداث ساحتمان آتش نشانی، ساختمان گمرک و رینگ اصلی ۴۰۰هکتاری اولیه اقدام جدی داشته  تا امسال در راستای جذب سرمایه گذاران بزرگ اقدامات لازم صورت گیرد.

بهنام جو از افتتاح کارخانه کریستال و صنایع وابسته در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اولین سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی در زمینه تولید کریستال و صنایع وابسته بود که سرمایه گذار این واحد کارهای اساسی را انجام داده که فاز اول آن تا خرداد ماه و فاز بعد در نیمه اول سال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: در این مجموعه ۸۰۰ نفر شاغل می شوند و ۱۰۰میلیون دلار صادرات در برنامه این کارخانه اعلام شده است بنابراین این کارخانه در سال تولید برای استان خیلی حایز اهمیت است.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از کسانی که در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی تلاش کرده اند، افزود: دستگاه های اجرایی از قبیل شرکت آب منطقه ای، آب و فاضلاب، برق و گاز، سازمان جهاد کشاورزی، امور اراضی و همچنین اداره کل راه و شهرسازی و شرکت مسوول شاهد در ایجاد زیرساخت ها و تامین نیازهای اساسی اقدامات خوبی انجام داده اند.

بهنام جو گفت: منطقه ویژه اقتصادی دارای پتانسیل ویژه برای استان اردبیل است و باید از این ظرفیت بزرگ جهت کاهش بیکاری و افزایش راندمان تولید و صادرات استفاده کنیم.

وی از تسریع روند تصویب منطقه آزاد تجاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و تصریح کرد: پیگیری و تلاش زیادی از سوی نمایندگان وقت و نمایندگان فعلی مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و مجموعه استانداری برای تصویب منطقه آزاد در مجلس صورت گرفته است .

استاندار اردبیل ادامه داد: این مصوبه به دلیل اختلاف نظر در شورای نگهبان به مجمع تشخیص نظام ارجاع شده بود و کارشناسان و کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص نظام از منطقه بازدید میدانی کرده و گزارش نهایی را به این مجمع اعلام کردند.

بهنام جو افزود: وحدت و همدلی نمایندگان استان و نماینده ولی فقیه در استان و مجموعه استانداری طبق روال قبلی است و امیدواریم به زودی شاهد تصویب این منطقه نیز باشیم تا شاهد شکوفایی اقتصادی در استان در زمینه های صنعت، تجارت، سرمایه گذاری و اشتغال باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها