موج
کدخبر : ۳۷۴۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374844

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر دارای تست مثبت کرونایی و وضعیت مشکوک در خانه های خود قرنطینه شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا گفت: در پیک چهارم کرونا ۵۸۹ نفر در بیمارستان های استان اردبیل بستری هستند و بیش از ۲۵ هزار نفر نیز دارای تست مثبت کرونایی و وضعیت مشکوک در خانه های خود قرنطینه شده اند.

وی اظهار کرد: متاسفانه جهش کرونا در سطح استان افزایش یافته در حالی که طبق آمار تنها در شهرستان اردبیل بیش از ۱۸هزار نفر دارای تست مثبت یا مشکوک مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد و با هماهنگی مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت تحت مراقبت خانگی قرار گرفته اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مدیریت قرنطینه در خانه ها یکی از ضروریات است افزود: برای کاهش میزان مبتلایان و قطع زنجیره کرونا باید کیفیت زندگی افرادی که در خانه های خود بستری هستند بهبود یافته و روزانه از طریق مراکز بهداشتی و اعضای پایگاه های مقاومت وضعیت آنها پیگیری شود.

بهنام جو با اشاره به اینکه صدا و سیما و رسانه های گروهی در آموزش مراقبت های قرنطینه ای خانواده ها کمک کنند افزود: صدا سیمای مرکز اردبیل و رسانه های استان در آموزش چگونگی مراقبت از افراد قرنطینه شده فیلم هایی تهیه کرده اند که نحوه مراقبت آموزش داده شود تا از اپیدمی این ویروس بشکل خانوادگی جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مبتلا شدگان در سطح شهرستان اردبیل مستقر هستند گفت: برای رسیدگی به وضعیت این افراد در ۳۵۰ پایگاه محلی ۵ نفر جهت پیگیری وضعیت افراد در خانه ها و تحویل بسته های معیشتی همچنین در صورت نیاز انتقال افراد به بیمارستان ها انتخاب می شوند تا هر روز از وضعیت قرنطینه شده ها اطلاع کامل داشته باشند و افراد جدید را نیز در محلات شناسایی کنند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این ویروس قطع زنجیره آن است افزود: علاوه بر کارکنان دولت ، مسوولان و کادر پزشکی که باید در کار خود جدی باشند مردم نیز باید با احساس مسوولیت بیشتر با مسوولان و دستگاه های متولی همکاری لازم را انجام دهند.

بهنام جو ادامه داد: خانواده ها نیز باید مبتلایان را تحت نظر داشته باشند تا حداقل ۱۴ روز از خانه بیرون نیایند و با کسی ارتباط برقرار نکنند تا دوران نقاهت این افراد طبق تشخیص پزشک معالج طی شود.

وی تصریح کرد: وضعیت کرونا در تمام نقاط کشور بحرانی است البته تعداد وضعیت نارنجی شهرستان های استان به ۵ شهرستان افزایش یافت که قبلا دو شهرستان به رنگ نارنجی اعلام شده بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: با بهره گیری از تمام ظرفیت ها اعم پایگاه های مقاومت، هلال احمر و مراکز بهداشتی به کمک مردم خواهیم رفت تا وضعیت کرونا در سطح استان سیر نزولی داشته باشد و محدودیت های اعمال شده به مراتب کاهش یابد.

بهنام جو اظهار امیدواری کرد با محدودیت ها و اقدامات پیشگیرانه ای که انجام می شود و اینکه مردم با تمامی مشکلات موجود، همکاری های خود را دریغ نکرده اند، با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران، امیدوارم بزودی کسبه و بازاریان به محل کسب خود بازگردند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک در همه جا برای مردم و مسوولان ضروری است و باید افراد خاطی توجیه بیشتر شوند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: محدودیت مغازه ها و پاساژهای شلوغ و گروه های شغلی۲،۳،۴، جلوی نانوایی ها با همکاری نیروی انتظامی، نیروهای بهداشتی و اصناف مورد تاکید قرار گرفته و در روستاها نیز دهیاری ها و بهورزها این مسوولیت را برعهده خواهند داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها